Netflix zapowiada "Cień i kość", serial fantasy w rosyjskim stylu. Jest data premiery i pierwsze zdjęcia

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Netflix wypuścił pierwsze zdjęcia z młodzieżowego serialu fantasy "Cień i kość" na podstawie popularnych książek Leigh Bardugo. Ogłoszona też została data premiery.

23 kwietnia na Netfliksie zadebiutuje "Cień i kość", serial oparty na książkach fantasy z osadzonej w świecie jak z imperialnej Rosji trylogii "Grisza" Leigh Bardugo.

Cień i kość – Netflix zapowiada serial fantasy

"Cień i kość" przenosi nas do rozdartego wojną świata, w którym osierocona żołnierka Alina Starkov wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, która może być kluczem do wyzwolenia jej kraju. W obliczu zbliżającego się zagrożenia ze strony Fałdy Cienia, Alina zostaje oderwana od wszystkiego, co znała, aby szkolić się w elitarnej armii magicznych żołnierzy, znanych jako Grisza.

Z czasem przekonuje się, że sojusznicy i wrogowie mogą być jednym i tym samym, i że nic w tym ociekającym przepychem świecie nie jest tym, czym się z początku wydaje. Bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi siłami, w tym z grupą charyzmatycznych przestępców, a do przetrwania potrzeba czegoś więcej niż magii.

– Te zdjęcia dają spojrzenie na rozległy świat pełen tekstu, który Leigh stworzyła w swoich książkach. Pracowaliśmy bez wytchnienia, aby oddać charakter baśniowych krain, takich jak Ketterdam i Ravka, z wymyślonymi językami, mundurami i własną walutą. Musieliśmy także dokonać wielu artystycznych wyborów, od scenografii po kostiumy.

Czytając powieść, zanurzasz się w Trylogii Grisza i mamy nadzieję, że zarówno nowi, jak i obecni fani będą mieli podobne wrażenia oglądając serial. Cień i kość ma rzeszę wiernych fanów i nie możemy się już doczekać, aż widzowie również odkryją magię tej opowieści – mówi twórca serialu Eric Heisserer.

W obsadzie serialu są: Jessie Mei Li jako Alina Starkov, Archie Renaux jako Malyen Oretsev, Freddy Carter jako Kaz Brekker, Amita Suman jako Inej, Kit Young jako Jesper Fahey, Ben Barnes jako gen. Kirigan, Sujaya Dasgupta jako Zoya Nazyalensky, Danielle Galligan jako Nina Zenik, Daisy Head jako Genya Safin, Simon Sears jako Ivan, Calahan Skogman jako Matthias Helvar, Zoë Wanamaker jako Baghra, Kevin Eldon jako The Apparat, Julian Kostov jako Fedyor, Luke Pasqualino jako David, Jasmine Blackborow jako Marie i Gabrielle Brooks jako Nadia.

Scenarzystą i showrunnerem 8-odcinkowego serialu jest Eric Heisserer ("Bird Box"), a w ekipie producentów wykonawczych znajdują się Shawn Levy ("Stranger Things") i Leigh Bardugo.

Cień i kość – premiera 23 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA