Netflix przedstawia obsadę serialowego "Sandmana". Tom Sturridge i duet z "Gry o tron" w głównych rolach

"Sandman" (Fot. DC)

Pobudka! Nadchodzi serialowy "Sandman" na podstawie komiksu Neila Gaimana. Tom Sturridge zagra główną rolę, a u jego boku zobaczymy m.in. Gwendoline Christie i Charlesa Dance'a.

Jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier Netfliksa to "Sandman", serial fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana, opowiadający o ludziach i miejscach dotkniętych przez Morfeusza, władcę marzeń sennych. Dziś oficjalnie przedstawiona została obsada.

Sandman – Netflix przedstawia obsadę serialu

W głównej roli, czyli jako Sen, wystąpi Tom Sturridge ("Sweetbitter"). Gwendoline Christie ("Gra o tron") wcieli się w postać Lucyfera, który tym samym zmieni płeć. Vivienne Acheampong ("The Witches") zobaczymy w roli Lucienne, głównej bibliotekarki krainy Snu (która w oryginale również była facetem).

Charles Dance ("Gra o tron") pojawi się jako Roderick Burgess, szarlatan, szantażysta i mag, którego nikczemne postępowanie wprawia w ruch całą historię w komiksie. Boyd Holbrook ("Narcos") to serialowy Koryntczyk, zbiegły koszmar, który chce sprawdzić, co świat ma do zaoferowania. Asim Chaudhry ("Wonder Woman 1984") i Sanjeev Bhaskar ("Unforgotten") wcielą się z kolei w Abla i Kaina, czyli "pierwszą ofiarę" i "pierwszego mordercę".

Netflix określa "Sandmana" jako "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". Będziemy podążać śladami tytułowego bohatera, naprawiającego błędy, jakie popełnił podczas swojego długiego istnienia.

Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), a wspomagają go Neil Gaiman i David S. Goyer jako scenarzyści i producenci. "Sandman" na razie nie ma daty premiery, ale prawdopodobnie zobaczymy go jeszcze w tym roku.

REKLAMA