Czy w nowym "Seksie w wielkim mieście" będzie pandemia COVID-19? Sarah Jessica Parker odpowiada

"Seks w wielkim mieście" (Fot. Warner Bros.)

Jak będzie wyglądał Nowy Jork w kontynuacji "Seksu w wielkim mieście" i czy będzie w nim pandemia COVID-19? Sarah Jessica Parker zdradza pierwsze szczegóły scenariusza.

"Seks w wielkim mieście" powraca. HBO Max zamówiło 10-odcinkową kontynuację w formie serialu limitowanego zatytułowanego "And Just Like That…". Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis powrócą jako Carrie, Miranda i Charlotte, których życie i przyjaźń są nawet bardziej skomplikowane po 50-tce niż po 30-tce. Nie zobaczymy już natomiast Kim Cattrall w roli Samanthy (co się z nią stanie?).

Seks w wielkim mieście – jaki będzie nowy sezon?

Zdjęcia mają wystartować późną wiosną w Nowym Jorku, a obecnie trwają prace nad scenariuszem. Showrunnerem nowej serii jest producent oryginalnego "Seksu w wielkim mieście" Michael Patrick King, a pokój scenarzystów składa się z samych kobiet, co w przypadku tego serialu jest nowością. W rozmowie z Vanity Fair Sarah Jessica Parker zapewnia, że nie zabraknie różnorodności, bo nowe scenarzystki wniosą nie tylko swoje doświadczenie życiowe, ale też poglądy społeczne i polityczne. To będzie historia trójki kobiet w zmieniającym się świecie.

– Myślę, że Cynthia, Kristin i ja jesteśmy podekscytowane na myśl o tym, ile czasu upłynęło. Wiecie, gdzie one są teraz na tym świecie? Czy się dostosowały? Jakie role odgrywają? Gdzie zawiodły jako kobiety i przyjaciółki, a gdzie sobie radzą? Czy nadążają za światem? Czy są jak niektórzy ludzie, którzy czują się zdezorientowani, zagrożeni, zdenerwowani [tym, co się dzieje na świecie]? Jestem ciekawa i cieszę się na myśl o tym, że zobaczę, jak scenarzyści wyobrażają sobie te kobiety teraz – mówi serialowa Carrie.

Jak przyznaje aktorka, pytań jest więcej, choćby o relację bohaterek z mediami społecznościowymi. Albo o to, jak sobie radzą Miranda i Charlotte jako matki już nastoletnich dzieci.

– Jak wygląda teraz ich życie? Gdzie w sensie zawodowym jest teraz Carrie, która nie ma rodziny poza przyjaciółmi? Jak te wszystkie polityczne zmiany wpłynęły na jej pracę? Czy wciąż pisze felieton? Czy napisała więcej książek? A może ma podcast? Co dla niej teraz oznacza moda? Jak zmieniły się bądź się nie zmieniły przyjaźnie i czy jej krąg społeczny się powiększył? – zadaje kolejne pytania Sarah Jessica Parker.

Seks w wielkim mieście – pandemia w nowej serii

Jak zapewnia, "Seks w wielkim mieście" nie zignoruje pandemii COVID-19, bo to po prostu ważna część historii Nowego Jorku.

– [COVID-19] oczywiście będzie częścią fabuły, bo to miasto, w którym one żyją. Jak zmieniają się relacje, kiedy przyjaciele znikają? Głęboko wierzę, że scenarzyści to wszystko zbadają – mówi.

Wcześniej w rozmowie z TMZ aktorka powiedziała, że Samantha nie zostanie zastąpiona przez nową postać, bo "Seks w wielkim mieście" cały czas ma przecież czwartą postać – jest nią Nowy Jork.

Seks w wielkim mieście jest dostępny na HBO GO

REKLAMA