Kompozytor "Gry o tron" Ramin Djawadi powróci do Westeros. Usłyszymy go w "House of the Dragon"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W "House of the Dragon" nie zobaczymy nikogo z obsady "Gry o tron", ale muzycznie oba seriale będą podobne. Ramin Djawadi powróci do Westeros jako kompozytor.

Trwa kompletowanie ekipy "House of the Dragon". Jak poinformował hiszpański serwis Los Siete Reinos, dołączył do niej Ramin Djawadi, który skomponuje soundtrack. Informacja została już potwierdzona przez HBO (via EW).

Ramin Djawadi w ekipie House of the Dragon

Djawadi zdobył dwie nagrody Emmy za soundtrack do "Gry o tron", był także dwukrotnie nominowany za "Westworld". Jego muzykę z GoT można było usłyszeć na koncertach z cyklu Game of Thrones Live Concert Experience, które ruszyły w 2017 roku. Niewątpliwie jest on jedną z tych osób, których nie mogło zabraknąć w ekipie "House of the Dragon".

Smoczy prequel "Gry o tron", który ma zamówienie na 10 odcinków, opowie historię przodków Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron", przede wszystkim konflikt znany jako Taniec Smoków.

Paddy Considine ("Outsider") zagra króla Viserysa, a Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jego młodszego brata Daemona. Olivia Cooke ("Bates Motel") wcieli się w Alicent Hightower, córkę namiestnika króla, zaś Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") zobaczymy w roli Rhaenyry Targaryen, córki Viserysa.

Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). Zdjęcia mają rozpocząć się 5 kwietnia i będą powstawać Los Angeles, Londynie i w na razie niesprecyzowanym miejscu w Hiszpanii.

Premiera House of the Dragon w 2022 roku w HBO

REKLAMA