Dlaczego Tom Ellis nie zagra Lucyfera w "Sandmanie"? Twórca wyjaśnia, czemu wybrano Gwendoline Christie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Lucyfer w serialu "Sandman" będzie mieć twarz Gwendoline Christie, co zdziwiło wielu fanów. Dlaczego twórcy nie zatrudnili po prostu Toma Ellisa? Neil Gaiman wyjaśnia.

Nadchodzi serialowy "Sandman" Neila Gaimana. Netflix ogłosił kilka dni temu obsadę i o ile wybór odtwórcy głównej roli, którym został Tom Sturridge, nie był zaskakujący, o tyle casting na Lucyfera – owszem. To jedna z kilku postaci, które zmienią płeć, a zagra ją Gwendoline Christie, znana jako Brienne z "Gry o tron".

Sandman: Dlaczego Tom Ellis nie zagra Lucyfera?

A właściwie dlaczego Gwendoline Christie, a nie Tom Ellis? – pytają fani. W końcu seriale "Sandman" i "Lucyfer" są oparte na tym samym komiksie Neila Gaimana. Wątpliwości rozwiał sam Gaiman, który wyjaśnił, że niemożliwe jest, aby oba seriale działy się w tym samym uniwersum ze względu na wydarzenia, które miały już miejsce w "Lucyferze", i na różnice między nim a "Sandmanem". Owszem, "Lucyfer" jest zainspirowany komiksem Gaimana, ale tak bardzo od niego odszedł, że postać grana przez Toma Ellisa nie pasowałaby do serialowego "Sandmana".

Autor "Sandmana" zaprzeczył także, jakoby Taron Egerton ("Kingsman") dołączył do obsady jako Constantine. To, że podkłada mu głos w adaptacji audio od Audible, nie oznacza, że pojawi się także w serialu Netfliksa.

"Sandman" to serial fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana, opowiadający o ludziach i miejscach dotkniętych przez Morfeusza, władcę marzeń sennych. Zgodnie z opisem od Netfliksa, czeka nas "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". Będziemy podążać śladami tytułowego bohatera, naprawiającego błędy, jakie popełnił podczas swojego długiego istnienia.

Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), ale Neil Gaiman aktywnie uczestniczy w pracach.

Serial Sandman zobaczymy na Netfliksie

REKLAMA