6. sezon "Line of Duty" będzie dłuższy od poprzednich. BBC pokazało pierwszą zapowiedź nowych odcinków

"Line of Duty" (Fot. BBC)

"Line of Duty" wkrótce powróci z 6. sezonem, który będzie o odcinek dłuższy od poprzednich. BBC przekazało dobrą wiadomość w pierwszym teaserze nowej serii hitowego kryminału.

Wczoraj BBC zaprezentowało "Bloodlands", nowy serial kryminalny produkowany przez Jeda Mercurio, a dziś jest dzień dobrych wiadomości dla fanów "Line of Duty".

Line of Duty sezon 6 – będzie więcej odcinków

BBC zapowiedziało, że już wkrótce (czyli prawdopodobnie w najbliższych tygodniach) zobaczymy 6. sezon serialu, który będzie miał siedem odcinków, czyli o jeden więcej niż poprzednie. Dobrą wiadomość ogłosili serialowi detektywi Ted Hastings (Adrian Dunbar) i Steve Arnott (Martin Compston) w krótkim teaserze.

W 6. sezonie "Line of Duty" Steve, Ted i Kate Fleming (Vicky McClure) stawią czoła "najbardziej enigmatycznemu przeciwnikowi, z jakim AC-12 przyszło się zmierzyć": detektyw policji Joanne Davidson (Kelly Macdonald, "Zakazane imperium"). Choć szczegóły fabularne są trzymane w tajemnicy, wiadomo, że postać grana przez Macdonald jest starszą oficer śledczą w nierozwiązanej sprawie morderstwa, której niekonwencjonalne postępowanie wzbudziło podejrzenia ekipy AC-12.

Do obsady "Line of Duty" dołączą także Shalom Brune-Franklin ("Our Girl"), Andi Osho ("Kiri") i Prasanna Puwanarajah ("Doktor Foster"). Dokładnej daty premiery 6. sezonu na razie nie znamy, ale prawdopodobnie będzie to luty lub marzec. "Line of Duty" to jeden z tych seriali BBC, które miały dłuższą przerwę z powodu pandemii. Zdjęcia udało się zakończyć w listopadzie 2020 roku i teraz odcinki są już gotowe.

Premiera 6. sezonu Line of Duty w 2021 roku w UK

REKLAMA