Wiktoriańskie damy kopią tyłki w trailerze "The Nevers" – serialu fantastycznego HBO od twórcy "Buffy"

"The Nevers" (Fot. HBO)

Tej wiosny na naszych ekranach rządzić będą wiktoriańskie damulki... z supermocami. HBO pokazało pierwszy zwiastun "The Nevers", serialu Jossa Whedona w steampunkowych klimatach.

HBO zapowiedziało na kwiecień premierę składającego się z sześciu odcinków serialu fantastycznego "The Nevers", którego twórcą i producentem, ale już nie showrunnerem, jest Joss Whedon ("Buffy: Postrach wampirów").

The Nevers – zwiastun nowego serialu sci-fi od HBO

Osadzony w końcówce epoki wiktoriańskiej serial opowie o tym, co się dzieje, kiedy w Londynie pojawia się grupka osób Dotkniętych – głównie kobiet – które nagle zaczynają przejawiać trudne do wyjaśnienia zdolności nadprzyrodzone. Tajemnicze nowe moce potrafią być zarówno czarujące, jak i bardzo niepokojące.

W nietypowej ekipie znajdują się Amalia True (Laura Donnelly, "Outlander"), tajemnicza wdowa o szybkich pięściach, i Penance Adair (Ann Skelly, "Red Rock"), błyskotliwa młoda wynalazczyni. Te dwie kobiety to prawdziwe czempionki, które tworzą dom dla Dotkniętych, jednocześnie walcząc z wszelkimi możliwymi siłami, aby zrobić miejsce dla tych, dla których historia, jaką znamy, nie ma miejsca.

W obsadzie serialu są także Olivia Williams ("Dollhouse"), James Norton ("Grantchester"), Tom Riley ("Demony da Vinci"), Rochelle Neil ("Das Boot"), Eleanor Tomlinson ("Poldark"), Amy Manson ("Once Upon a Time"), Pip Torrens ("The Crown"), Denis O'Hare ("Czysta krew"), Zackary Momoh ("Seven Seconds"), Elizabeth Berrington ("Sanditon"), Kiran Sawar ("Pure"), Anna Devlin, Viola Prettejohn, Ella Smith ("Babylon"), Nick Frost ("Into the Badlands") i Ben Chaplin ("List do króla").

The Nevers serial hbo

The Nevers serial hbo

Twórcą i producentem serialu jest Joss Whedon, który w listopadzie, po dwóch latach pracy nad "The Nevers", zrezygnował z funkcji showrunnera. Tłumaczył wtedy , że ostatni rok zmienił jego życie w bezprecedensowy sposób i że nie jest w stanie podołać wyzwaniu robienia tak dużego projektu w czasach pandemii. Jak pisał, czuje się "autentycznie wyczerpany" i wycofuje się, żeby skupić całą energię na swoim życiu prywatnym, w którym czeka go "ekscytująca zmiana".

Nową showrunnerką została brytyjska reżyserka Philippa Goslett ("Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach").

Premiera The Nevers w kwietniu 2021 na HBO

REKLAMA