Świat po apokalipsie w serialu "Plemiona Europy" – pełny zwiastun niemieckiego science fiction Netfliksa

"Plemiona Europy" (Fot. Netflix)

"Plemiona Europy" to serial Netfliksa, dziejący się w niedalekiej przyszłości po tajemniczej katastrofie. Trójka rodzeństwa będzie ratować świat i szukać nowych sposobów na życie.

"W grudniu 2029 roku technologia nagle zaczęła wariować. Bam! Zgasły światła i nastała ciemność. To było ten moment. Nastało średniowiecze" – słyszymy w zwiastunie nowego serialu postapokaliptycznego Netfliksa "Plemiona Europy". Akcja niemieckiej produkcji dzieje się w w 2074 roku, 45 lat po katastrofie, która zburzyła stary porządek świata. Europa, jaką znacie, już nie istnieje. Zamieniła się w chaos, gdzie miejsce państw zajęły mikropaństewka i zwalczające się plemiona.

Plemiona Europy – zwiastun serialu sci-fi Netfliksa

W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy wybucha wojna między plemionami, które wyłoniły się z ruin Europy. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlan – Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elja (David Ali Rashed) – zostaje rozdzielona i zmuszona do wytyczenia własnych ścieżek w pełnej akcji walce o przyszłość nowej Europy.

W obsadzie sześcioodcinkowego serialu znajdują się także Melika Foroutan, Oliver Masucci, Robert Finster, Ana Ularu, Jeanette Hain, Benjamin Sadler, Jannik Schümann i James Faulkner. Twórcą i showrunnerem jest Philip Koch, który tak zapowiada "Plemiona Europy":

– "Plemiona Europy" to ukłon w stronę gatunku science fiction. Serial przedstawia ekscytujący świat, który dopiero staje na nogi po tajemniczej katastrofie, a na końcu daje nadzieję na nowy początek dla Starego Kontynentu.

Nowy serial Netfliksa jest wart uwagi także ze względu na ekipę producentów. Znajdują się w niej Quirin Berg, Max Wiedemann i Maximilian Vetter, którzy wcześniej odpowiadali za produkcję hitowego niemieckiego serialu "Dark".

Plemiona Europy – premiera 19 lutego na Netfliksie

Plemiona Europy serial netflix

REKLAMA