Kto zagra główne role w serialu "Kajko i Kokosz"? Netflix prezentuje zwiastun i obsadę polskiej animacji

"Kajko i Kokosz" (Fot. Netflix)

Kajko i Kokosz, bohaterowie kultowego komiksu Janusza Christy, zmaterializują się w serialu Netfliksa. Mamy już pełny zwiastun i wiemy, kto podłoży głos tytułowym postaciom.

28 lutego na Netfliksie premierę będzie mieć polski serial animowany "Kajko i Kokosz", wyczekiwana adaptacja kultowego komiksu Janusza Christy.

Wiemy już, że parze słowiańskich wojów głosów użyczą Artur Pontek jako Kajko oraz Michał Piela w roli Kokosza. Inni bohaterowie przemówią głosami Jarosława Boberka (Mirmił), Grzegorza Pawlaka (Hegemon), Anny Apostolakis (Lubawa), Eryka Lubosa (Rodrus), Macieja Kosmali (Miluś) oraz Agaty Kuleszy (Jaga). W postać Wita wcieli się muzyk Krzysztof Zalewski, a Oferma przemówi głosem Abelarda Gizy.

Kajko i Kokosz – zwiastun i obsada polskiego serialu

W serialu zobaczymy nową wersję przygód dwóch słowiańskich wojów – Kajka i Kokosza. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy.

Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Kajko i Kokosz – kiedy premiera? Ile odcinków?

Serial wyreżyserowali Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Scenarzystami są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, zaś autorem projektów postaci – Sławomir Kiełbus. Serial produkuje studio animacji EGoFILM, a showrunnerką jest Ewelina Gordziejuk.

"Kajko i Kokosz" będzie się składać z 26 trzynastominutowych odcinków. Pierwsza część, której premiera zaplanowana jest na 28 lutego 2021 roku, będzie liczyła pięć odcinków. Kolejne dwie części ukażą się w drugiej połowie 2021 roku i w 2022 roku.

REKLAMA