Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Gangi Londynu", "Clarice", "Soulmates" i inne premiery

"Gangi Londynu" (Fot. Sky)

Ten tydzień w serialach to z jednej strony nowe procedurale CBS, a z drugiej opóźnione premiery seriali w Polsce, jak "Gangi Londynu" i "Soulmates". Przedstawiamy rozpiskę.

Przed nami kolejny tydzień bez większych premier. Podczas gdy w USA wystartują dwa nowe procedurale CBS i finałowy sezon "Black Lightning", w Polsce będziemy oglądać opóźnione o wiele miesięcy "Gangi Londynu" i "Soulmates".

The Equalizer (nowość CBS) – 7 lutego w USA

Dziś w USA finał Super Bowl, a po nim CBS pokaże premierę "The Equalizer". Nowy procedural to reboot kryminału z lat 80. Queen Latifah wciela się w enigmatyczną postać, używającą swoich szerokich umiejętności, aby pomóc tym, którzy nie mają do kogo się zwrócić. W serialu grają także Chris Noth i Lorraine Toussaint. Twórcami są Andrew Marlowe i Terri Miller ("Castle").

Black Lightning (sezon 4) – 8 lutego w USA

"Black Lightning" powraca z 4. sezonem, który będzie już finałowy. Ale to prawdopodobnie nie koniec marki: w CW powstaje spin-off serialu, "Painkiller", w którym główną rolę zagra Jordan Calloway.

Soulmates (nowość AMC) – 8 lutego na Prime Video

Na polskim Prime Video pojawi się "Soulmates", osadzona 15 lat w przyszłości serialowa antologia o świecie, gdzie nowa technologia pozwala każdemu odnaleźć bratnią duszę. Każdy odcinek to inna historia. W obsadzie są m.in. Bill Skarsgård, Sarah Snook, Charlie Heaton, Malin Akerman, Betsy Brandt i David Costabile. Scenarzystą jest Will Bridges ("Stranger Things", "Black Mirror").

Clarice (nowość CBS) – 11 lutego w USA

Kolejna nowość CBS to "Clarice", dziejący się w 1993 roku serialowy sequel "Milczenia owiec", którego akcja będzie skupiać się wokół tytułowej bohaterki. Poznamy w nim osobistą historię Clarice Starling, która powraca do tropienia seryjnych morderców i przestępców seksualnych, jednocześnie próbując ogarniać waszyngtońską politykę. Główną rolę gra Rebecca Breeds ("The Originals"), w obsadzie są też m.in. Kal Penn, Nick Sandow, Michael Cudlitz i Lucca De Oliveira.

Gangi Londynu (serial Sky) – 11 lutego na Canal+

Na Canal+ zobaczymy mocno już spóźnione "Gangi Londynu", zeszłoroczny hit telewizji Sky, który tworzy Gareth Evans ("Raid") wraz z operatorem Mattem Flannerym (również "Raid"). Serial opowiada o międzynarodowych grupach przestępczych, które walczą ze sobą w Londynie. W obsadzie znajdują się m.in. Joe Cole, Sope Dirisu, Colm Meaney, Lucian Msamati i Michelle Farley.

REKLAMA