Czy będzie 2. sezon "Firefly Lane"? Kiedy go zobaczymy? Co dalej czeka Kate i Tully?

"Firefly Lane" (Fot. Netflix)

"Firefly Lane" to idealny serial na czasy, kiedy potrzebujemy lekkiej, łatwej i przyjemnej rozrywki. Czy będzie 2. sezon? Jak będą wyglądać dalsze losy Kate i Tully? Uwaga, spoilery z finału 1. serii.

W zeszłym tygodniu na Netfliksie zadebiutowało "Firefly Lane", adaptacja książki Kristin Hannah z Katherine Heigl ("Chirurdzy") i Sarah Chalke ("Scrubs") w rolach dwóch wieloletnich przyjaciółek z Seattle, Tully i Kate. Choć nie jest to serial, który odniesie taki sukces, jak "Lupin" albo "Bridgertonowie" (widać to po recenzjach, jak i po tym, że wciąż nie udało się zdobyć 1. pozycji w netfliksowym top 10 najchętniej oglądanych produkcji), wielu widzów już skończyło go oglądać i pyta o 2. sezon.

Firefly Lane: Czy będzie 2. sezon serialu Netfliksa?

Informacje na temat potencjalnej kontynuacji zebrał serwis What's on Netflix, ale niestety nie ma ich w tym momencie zbyt wiele. Przede wszystkim, nie ma jeszcze odpowiedzi na pytanie, czy 2. sezon "Firefly Lane" w ogóle powstanie. Netflix jeszcze go nie zamówił, bo jest po prostu na to za wcześnie. "Firefly Lane" miało premierę niecały tydzień temu, a seriale zamawiane są na podstawie wyników z pierwszych 28 dni oglądalności. Co nie znaczy, że powinniście wypatrywać wiadomości za trzy tygodnie. W większości przypadków streamingowy gigant potrzebuje więcej czasu.

Firefly Lane sezon 2 czy będzie kiedy

Dobra wiadomość jest taka, że gdyby 2. sezon został zamówiony, twórczyni serialu Maggie Friedman ("Witches of East End") nie musiałaby tworzyć wszystkiego od zera. Powieściowe "Firefly Lane" ma swój sequel, zatytułowany "Fly Away", i to właśnie on mógłby stać się dla kolejnych odcinków.

Firefly Lane: Co w 2. sezonie u Kate i Tully?

Poza tym – i tu zaczynają się spoilery z finału 1. sezonu – "Firefly Lane" zostawiło kilka otwartych furtek i pytań bez odpowiedzi po finale. Z jednej strony mieliśmy idylliczny obrazek z Tully i Kate przy ognisku pod wspólnym kocem, kiedy to Tully, po odejściu z "The Girlfriend Hour", zapowiedziała rozpoczęcie nowego etapu w życiu zawodowym i zaoferowała przyjaciółce stanowisko swojej producentki. Z drugiej, wiemy, że w przyszłości wydarzy się coś, co je poróżni. A wiemy to dzięki scenom z pogrzebu, kiedy Kate dobitnie oznajmia Tully, że nie chce jej widzieć.

Firefly Lane sezon 2 czy będzie kiedy

2. sezon "Firefly Lane" z jednej strony może pokazać, jak sobie radzą Tully i Kate, tworząc razem nowy program, a z drugiej wyjaśnić, co takiego się między nimi wydarzyło i czy rzeczywiście to koniec trwającej trzy dekady przyjaźni. Ale jest jeszcze jedno pytanie: czy Johnny (Ben Lawson), który pojechał do Iraku, dożyje 2. sezonu? Czy Kate i Tully czeka kolejny pogrzeb?

Jeśli Netflix zdecyduje się zamówić 2. sezon "Firefly Lane", odpowiedzi powinniśmy poznać w 2022 roku. No chyba że wcześniej sprawdzicie je w książkowym sequelu.

Firefly Lane jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA