Ekipa serialu "Outlander" znów na planie w Szkocji. Zobaczcie pierwsze zdjęcie i filmik zza kulis 6. sezonu

"Outlander" (Fot. Starz)

Caitriona Balfe i Sam Heughan wrócili na plan "Outlander" w Szkocji i prezentują pierwsze zakulisowe materiały. Jak wygląda kręcenie kostiumowej produkcji w czasach pandemii?

"Outlander" dołączył właśnie do seriali, które powstają w czasie pandemii COVID-19. Ekipa weszła wczoraj na plan 6. sezonu w Szkocji i na dowód podzieliła się kilkoma materiałami zza kulis.

Outlander: Rozpoczęły się zdjęcia do 6. sezonu

Sam Heughan pokazał wspólne zdjęcie z planu z Caitrioną Balfe: Fraserowie znów są razem we Frasers' Ridge, epidemii na ekranie nie widać.

Widać ją za to w zakulisowym filmiku, który pokazała stacja Starz. Rozmachu jak zwykle nie zabraknie, ale praca w pandemicznych warunkach do łatwych nie należy.

Opóźnienie produkcji "Outlander" niestety jest bardzo duże, bo przed pandemią planowano wejście na plan 6. sezonu na maj 2020 roku. A ile potrwają prace? W normalnych warunkach nakręcenie całego sezonu tego serialu zajmuje osiem, dziewięć miesięcy, a premiera ma miejsce trzy, cztery miesiące po zakończeniu zdjęć. A ponieważ zdjęcia do kolejnego sezonu ruszają zwykle wtedy, kiedy kończy się emisja poprzedniego, przerwy pomiędzy sezonami są mniej więcej roczne.

Nawet przy założeniu, że produkcja 6. sezonu nie potrwa dłużej ze względu na pandemiczne obostrzenia, zdjęcia zakończą się we wrześniu albo październiku 2021 roku. Premiera prawdopodobnie będzie więc miała miejsce dopiero na początku 2022 roku. Czyli fani serialu będą czekać blisko dwa lata na nowe odcinki.

6. sezon "Outlander" ma liczyć 12 odcinków i opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, czyli szóstym tomie cyklu "Obca".

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA