"Allen kontra Farrow" wkrótce na HBO GO – polski trailer dokumentu o skandalu wokół Woody'ego Allena

"Allen kontra Farrow" (Fot. HBO)

Na HBO GO pojawi się serial dokumentalny "Allen kontra Farrow" o sprawie zarzutów o molestowanie pod adresem Woody'ego Allena, procesie o opiekę i związku Allena z córką Mii Farrow.

22 lutego na HBO GO zadebiutuje 4-odcinkowy dokument HBO "Allen kontra Farrow, przedstawiający okoliczności sprawy, która przez wiele lat trafiała na czołówki gazet. Chodzi o oskarżenia pod adresem Woody'ego Allena o molestowanie wówczas 7-letniej Dylan, jego przysposobionej córki.

Zwiastun dokumentu HBO Allen kontra Farrow

Autorzy dokumentu nie skupiają się w nim wyłącznie na sensacyjnych doniesieniach, ale przedstawiają prywatny kontekst i kulisy jednego z największych i najbardziej publicznych skandali Hollywood – walki o prawa do opieki nad dziećmi, ujawnienia romansu Allena z córką Mii Farrow, Soon-Yi, oraz późniejsze kontrowersje. Wspólne życie Farrow i Allena, którzy zdobyli sławę nie tylko jako partnerzy na planie filmowym, ale i w życiu prywatnym, zakończyły publiczne oskarżenia o molestowanie seksualnie oraz późniejsza, zajadła batalia sądowa.

Twórcy serialu przedstawiają nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie – kameralne ujęcia z domowych nagrań filmowych, dokumenty sądowe, dowody zebrane przez policję, niepublikowane nigdy wcześniej nagrania audio – i zestawiają je ze szczerymi wywiadami z Mią Farrow, Dylan Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny Carly Simon, prokuratorem Frankiem Maco, krewnymi, śledczymi, ekspertami oraz naocznymi świadkami wydarzeń, z których wielu po raz pierwszy opowiada publicznie o tamtych wydarzeniach.

"Allen kontra Farrow" pokaże kulisy romantycznego związku Mii Farrow i Woody'ego Allena, którzy stali się jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood i w ciągu dekady nakręcili wspólnie 13 kultowych filmów. Allen został ojcem dzieci Farrow z jej wcześniejszych związków i doczekał się z nią także wspólnego potomstwa. Ich zawodowe sukcesy i prywatne osiągnięcia miały jednak mroczny kontekst. Dokument przedstawia tragiczny wpływ traumatycznych wydarzeń na całą rodzinę oraz sceptycyzm i falę krytyki, z jaką spotkały się oskarżenia.

W serialu "Allen kontra Farrow" pojawia się też znane osoby ze świata kultury, które analizują dorobek Allena w szerszym kontekście i podkreślają, że informacje na temat prywatnego życia artystów mogą prowadzić do ponownej oceny ich prac.

Twórcami są Kirby Dick i Amy Ziering, których przełomowe filmy (najnowszy to "Mamy to na taśmie") wywarły ogromny wpływ na amerykańskie instytucje i kulturę, doprowadziły do zmiany polityki i podjęcia ogólnokrajowych dyskusji.

Allen kontra Farrow: Premiera 22 lutego na HBO GO

REKLAMA