Jakie seriale warto obejrzeć w najbliższym tygodniu? "My, dzieci z dworca Zoo", "Allen v. Farrow" i nie tylko

"My, dzieci z dworca Zoo" (Fot. Constantin Television Production)

Ten tydzień będzie należał do dokumentu HBO "Allen kontra Farrow". Oprócz tego na HBO GO zobaczymy "My, dzieci z dworca Zoo", a na Netfliksie "Kajka i Kokosza" oraz "Ginny & Georgię".

Przed nami znów tydzień z większą liczbą premier. Tą najgłośniejszą prawdopodobnie będzie dokument "Allen kontra Farrow". A oprócz tego czekają nas "Superman i Lois", "Ginny & Georgia", "Kajko i Kokosz", "My, dzieci z dworca Zoo" czy 4. sezon "Snowfall".

Bloodlands (nowość BBC) – 21 lutego w UK

"Bloodlands" to nowy serial kryminalny BBC produkowany przez Jeda Mercurio ("Line of Duty", "Bodyguard"). James Nesbitt wciela się w północnoirlandzkiego detektywa Toma Brannicka, poszukującego zabójcy swojej żony, seryjnego mordercy o ksywce Goliath.

Allen kontra Farrow (nowość) – 22 lutego na HBO GO

"Allen kontra Farrow" to składający się z czterech odcinków dokument HBO, przedstawiający okoliczności sprawy, która przez wiele lat trafiała na czołówki gazet. Chodzi o oskarżenia pod adresem Woody'ego Allena o molestowanie adoptowanej córki jego i Mii Farrow, 7-letniej wówczas Dylan. Twórcami są Kirby Dick i Amy Ziering, których przełomowe filmy (najnowszy to "Mamy to na taśmie") wywarły ogromny wpływ na amerykański dyskurs.

Superman i Lois (nowość CW) – 24 lutego na HBO GO

Do superbohaterskich seriali CW dołączy za chwilę "Superman i Lois" z Tylerem Hoechlinem i Elizabeth Tulloch w tytułowych rolach. W Polsce nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień na HBO GO.

Ginny & Georgia (nowość Netflix) – 24 lutego na Netfliksie

Na Netfliksie tymczasem pojawi się "Ginny & Georgia", komediodramat, w którym Antonia Gentry i Brianne Howey zagrają 15-letnią córkę i 30-letnią matkę. Georgia bardzo by chciała osiedlić się na stałe w malowniczym miasteczku i prowadzić normalne życie, ale jej przeszłość może to zrujnować. Twórczynią jest debiutantka Sarah Lampert, a showrunnerką – Debra J. Fisher ("Witches of East End").

My, dzieci z dworca Zoo (nowość) – 27 lutego na HBO GO

W najbliższym tygodniu zajrzymy też do Niemiec. W sobotę na HBO GO wyląduje cały sezon serialu "My, dzieci z dworca Zoo". To adaptacja popularnej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F. Zobaczymy w niej historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania rodziców. Główną rolę gra Jana McKinnon, twórcami są Philipp Kadelbach ("SS-GB") i Annette Hess ("Ku'damm 56").

Kajko i Kokosz (nowość) – 28 lutego na Netfliksie

W przyszłą niedzielę będziemy z kolei oglądać polski serial animowany "Kajko i Kokosz" na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy. Zobaczymy w nim nową wersję przygód dwóch słowiańskich wojów – Kajka (Artur Pontek) i Kokosza (Michał Piela). Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Snowfall (sezon 4) – premiera 25 lutego na HBO GO, zwiastun tutaj

· Punky Brewster (powrót po latach na Peacock) – premiera 25 lutego w USA, zwiastun tutaj

· Pisarze. Serial na krótko (sezon 2) – premiera 26 lutego na Canal+

REKLAMA