Czy "WandaVision" powróci z 2. sezonem? Szef Marvela mówi, jakie są plany na ten i inne seriale

"WandaVision" (Fot. Marvel/Disney+)

"WandaVision" zbliża się do końca i fani zaczynają dopytywać się o więcej. Szef Marvel Studios tłumaczy, jakie są plany na ten serial i czy jest szansa na 2. sezon.

Do końca "WandaVision" zostały dwa odcinki – które pojawią się na Disney+ w ten piątek i kolejny – nic więc dziwnego, że fani już dopytują się o 2. sezon. Wydawałoby się, że w przypadku serialu, który odniósł tak wielki sukces, kontynuacja jest formalnością, ale nie tym razem.

WandaVision: Czy będzie 2. sezon serialu Marvela?

Kevin Feige, szef Marvel Studios, wyjaśnił podczas panelu TCA (via Deadline), że w tym przypadku sprawy są bardziej skomplikowane ze względu na spójną całość, jaką stanowi MCU. Jak powiedział, niektóre seriale będą dostawać 2. i 3. sezon, podczas gdy fabuła innych poprowadzi widzów w kierunku filmu kinowego. I to właśnie jest przypadek "WandaVision". Planów na 2. sezon jeszcze nie ma, bo od 1. sezonu mamy przejść do filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

Jednocześnie Feige nie bez powodu użył sformułowania "jeszcze nie ma". 2. sezon "WandaVision" teoretycznie może kiedyś powstać.

– Jestem w Marvelu za długo, żeby powiedzieć definitywne "nie", jeśli chodzi o 2. sezon "WandaVision". Lizzie Olsen pójdzie z "WandaVision" bezpośrednio do filmowego "Doktora Strange'a" – powiedział.

WandaVision sezon 2 czy będzie

Jak dodał, dalsze plany na seriale Marvela i Disney+ będą dyktowane rozwojem całego MCU.

– Fajne w MCU są wszystkie crossovery, które możemy robić pomiędzy serialami, pomiędzy filmami. Będzie się to różnić w zależności od historii. Czasami pójdzie to w stronę 2. sezonu, czasami filmu fabularnego i potem z powrotem serialu. Czasami, co jeszcze nie zostało ogłoszone, myślimy o zamówieniu 2. sezonu nadchodzących seriali i planujemy je – powiedział Feige.

Na koniec zapewnił, że może się kiedyś zdarzyć nawet pięć sezonów serialu. Ale na razie Marvel skupia się na dostarczaniu możliwie najlepszych sezonów po jednym.

REKLAMA