Będzie więcej niż sześć sezonów "Line of Duty"? Jed Mercurio zdradza, jak wyobraża sobie przyszłość serialu

"Line of Duty" (Fot. BBC)

Pandemia przedwcześnie zakończy "Peaky Blinders", a co z "Line of Duty"? Jakie są plany twórcy serialu na kolejne lata? Czy 6. sezon może oznaczać pożegnanie?

W marcu w Wielkiej Brytanii premierę będzie mieć 6. sezon "Line of Duty". Serial powraca po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, ale prawdopodobnie nie musimy martwić się o jego przyszłość.

Line of Duty: Czy będzie więcej niż sześć sezonów?

Twórca serialu Jed Mercurio zasugerował w podcaście Out To Lunch (via Radio Times), że ma dalsze plany wobec ekipy AC-12. Choć jeszcze nie ma pewności, że serial dostanie zamówienie na 7. sezon, Mercurio jak najbardziej na to liczy.

– Naprawdę chciałbym kontynuować "Line of Duty". Myślę, że 6. sezon pokazuje, że zostało nam jeszcze bardzo dużo rzeczy do omówienia – powiedział.

Na razie przed nami 6. sezon, w którym detektywi Ted Hastings (Adrian Dunbar), Steve Arnott (Martin Compston) i Kate Fleming (Vicky McClure) stawią czoła "najbardziej enigmatycznemu przeciwnikowi, z jakim AC-12 przyszło się zmierzyć": detektyw policji Joanne Davidson (Kelly Macdonald, "Zakazane imperium"). To starsza oficer śledcza w nierozwiązanej sprawie morderstwa, której niekonwencjonalne postępowanie wzbudziło podejrzenia ekipy AC-12.

Do obsady "Line of Duty" dołączą także Shalom Brune-Franklin ("Our Girl"), Andi Osho ("Kiri") i Prasanna Puwanarajah ("Doktor Foster"). Zdjęcia do 6. sezonu udało się zakończyć w listopadzie 2020 roku i teraz odcinki czekają już tylko na premierę.

W Polsce Line of Duty jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA