2. sezon "Gambitu królowej"? Anya Taylor-Joy mówi, czy są na to jakiekolwiek szanse

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Choć "Gambit królowej" od początku był planowany jako miniserial, fani nie przestają pytać o 2. sezon. Co na to Anya Taylor-Joy, która właśnie odebrała Złoty Glob za rolę Beth Harmon?

"Gambit królowej" miał być raczej niszowym serialem o dziewczynie, która zakochała się w szachach, a okazał się fenomenem na światową skalę. Fani od października pytają o 2. sezon, a po tym jak serial zgarnął dwa Złote Globy (dla najlepszego miniserialu i najlepszej aktorki w miniserialu), pytania się tylko nasiliły. I nieważne, że wszyscy wiemy, iż historia z książki Waltera Tevisa została w pełni zekranizowana.

Gambit królowej: Czy jest szansa na 2. sezon?

Anya Taylor-Joy została zapytana wczoraj przez ET, czy zwycięstwo na Złotych Globach może zwiększyć szansę na 2. sezon "Gambitu królowej".

– Być może. Nie chcę nikogo rozczarować, ale my po prostu nigdy o tym nie myśleliśmy. To zawsze było o przemianie z sadzonki w drzewo. Widzimy jak ona dorasta, zostawiamy ją w dobrym miejscu. Byliśmy więc naprawdę zaskoczeni, kiedy ludzie pytali: gdzie jest sezon 2? Co powiedziawszy, uwielbiam całą ekipę, która to stworzyła i skorzystałabym z okazji, żeby z nimi pracować ponownie – powiedziała.

W dalszej części rozmowy aktorka zdradziła, co podobało jej się szczególnie w postaci Beth Harmon.

– Jedną z moich ulubionych rzeczy, jeśli chodzi o nią, było to, że była wychowana w interesujący sposób i nigdy tak naprawdę nie postrzegała swojej płci jako czegoś, co mówiłoby jej, czego może albo nie może chcieć. Naprawdę mi się podobało granie tego, zwłaszcza w kontekście lat 60. – powiedziała, dodając, że bardziej niż granie silnej kobiety podobało jej się po prostu granie skomplikowanej osoby.

Ponieważ pytania o 2. sezon "Gambitu królowej" powracają, wiemy już, co Anya Taylor-Joy chciałaby zobaczyć w hipotetycznym 2. sezonie. Otóż według niej teraz, kiedy Beth już sobie lepiej radzi ze swoimi demonami, mogłoby być ciekawie, gdyby została matką.

Gambit królowej jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA