W kwietniu na Netfliksie premiera serialu BBC "Wąż". Jenna Coleman w objęciach seryjnego mordercy z lat 70.

"Wąż" (Fot. BBC)

Netflix pokaże w kwietniu brytyjski serial "Wąż" ("The Serpent"). Bohaterem jest Charles Sobhraj, seryjny morderca z lat 70., a jego dziewczynę i wspólniczkę gra Jenna Coleman.

2 kwietnia na Netfliksie pojawi się "Wąż", serial BBC oparty na prawdziwej historii fałszywego handlarza klejnotów Charlesa Sobhraja, który w latach 70. mordował zachodnich turystów w Azji. Jego ofiarą padło co najmniej 12 osób. W 1976 roku Sobhraj wylądował w indyjskim więzieniu, gdzie przebywał do 1997 roku.

Wąż – zwiastun serialu BBC o seryjnym mordercy

W tytułowej roli występuje francuski aktor Tahar Rahim, a Jenna Coleman ("Doktor Who") gra jego dziewczynę i wspólniczkę Marie-Andrée Leclerc. Para podróżowała razem przez Indie, Tajlandię i Nepal w latach 1975-1976, zabijając kolejne osoby na swoim "hipisowskim szlaku", aż na ich trop wpadł Herman Knippenberg (Billy Howle, "The Witness for the Prosecution"), młody holenderski dyplomata z Bangkoku. To dzięki zapoczątkowanej przez niego akcji policji Sobhraj znalazł się na liście poszukiwanych przez Interpol z nakazem aresztowania na kilku kontynentach.

W obsadzie składającego się z ośmiu odcinków "Węża" są także Ellie Bamber, Amesh Edireweera, Mathilde Warnier, Grégoire Isvarine i Tim McInnerny. Twórcami są Tom Shankland i Richard Warlow (obaj z ekipy "Ripper Street").

Premiera serialu Wąż 2 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA