Wiadomo, kiedy 6. sezon "Line of Duty" startuje w Wielkiej Brytanii. A ile poczekamy na polską premierę?

"Line of Duty" (Fot. BBC)

BBC podało datę premiery 6. sezonu "Line of Duty". Jednocześnie Adrian Dunbar zdradził, że możemy spodziewać się szokujących wydarzeń w pierwszym odcinku. Kiedy zobaczymy to w Polsce?

Dobra wiadomość: w niedzielę 21 marca powraca z 6. sezonem "Line of Duty". Zła wiadomość: to tylko brytyjska data premiery na BBC, polskiej jeszcze nie ma.

Line of Duty sezon 6 – Adrian Dunbar o premierze

Podczas gdy telewizja BBC podała datę, na którą wszyscy czekali, Adrian Dunbar, czyli serialowy Ted Hastings zdradził w programie "The Graham Norton Show" (via Digital Spy) kilka smaczków z premiery: "krajobraz kompletnie się zmienił", "ludzie i rzeczy zostały poprzestawiane" i pierwszy odcinek nowej serii "zacznie się w miejscu, które na początku może być dla publiczności nieco szokujące".

O co chodzi? Otóż nasi bohaterowie z AC-12 – Ted Hastings, Steve Arnott (Martin Compston) i Kate Fleming (Vicky McClure) – będą poszukiwać tajemniczego "H" i okaże się, że pod tym inicjałem kryje się więcej niż jeden skorumpowany policjant. Fanowskie teorie głoszą, że jedną z poszukiwanych osób ma być sam Hastings.

Line of Duty sezon 6

"Line of Duty" (Fot. BBC)

To jednak tylko teorie. Oficjalnie w 6. sezonie "Line of Duty" bohaterowie stawią czoła "najbardziej enigmatycznemu przeciwnikowi, z jakim AC-12 przyszło się zmierzyć": detektyw Joanne Davidson (Kelly Macdonald, "Zakazane imperium"). Jest ona starszą oficer śledczą w nierozwiązanej sprawie morderstwa, której postępowanie wzbudza podejrzenia AC-12. Do obsady dołączą też Shalom Brune-Franklin ("Our Girl"), Andi Osho ("Kiri") i Prasanna Puwanarajah ("Doktor Foster").

Line of Duty sezon 6 – kiedy premiera na Netfliksie?

6. sezon "Line of Duty" wystartuje w Wielkiej Brytanii 21 marca i będzie składać się z siedmiu odcinków. Kiedy zobaczymy go na Netflix Polska? W tym momencie nie ma oficjalnych informacji na ten temat, ale nieoficjalnie możemy powiedzieć: nie wcześniej niż po zakończeniu emisji na BBC na Wyspach, która potrwa do 2 maja.

REKLAMA