Amazon zapowiada na kwiecień serial "Oni: Pakt" – horror w stylu "Krainy Lovecrafta". Zobaczcie zwiastun

"Oni: Pakt" (Fot. Amazon)

Zamówiona prawie trzy lata temu serialowa antologia "Oni" Leny Waithe i Little Marvina tej wiosny trafi na nasze ekrany. Zobaczcie klimatyczny zwiastun 1. sezonu, zatytułowanego "Pakt".

W zeszłym roku zachwycaliśmy się "Krainą Lovecrafta", a w tym na nasze ekrany trafi utrzymana w podobnym stylu antologia Amazon Prime Video "Oni". Serial, który prawie trzy lata temu otrzymał zamówienie na dwa sezony, co sezon ma opowiadać inną historię. 1. sezon zatytułowany jest "Oni: Pakt" ("Them: Covenant").

Oni: Pakt – zwiastun serialowego horroru Amazona

Akcja będzie dziać się w latach 50. w czasie Wielkiej Migracji. Zobaczymy historię czarnoskórej rodziny, która przeprowadza się z Karoliny Północnej do "białej" dzielnicy Los Angeles. Ich nowy dom, położony w idyllicznej okolicy, staje się miejscem starcia sił zła – prawdziwych i nadprzyrodzonych.

Porównanie do "Krainy Lovecrafta" jest jak najbardziej na miejscu, bo to serial, który w podobny sposób, miksując koszmary realne i metaforyczne, opowiada o rasizmie w Ameryce. Rodzinę Emorych czeka przeprawa zarówno z siłami nie z tego świata, jak i białymi sąsiadami, którzy ich nie chcą na swoim idealnym przedmieściu.

W obsadzie serialu "Oni: Pakt" znajdują się Deborah Ayorinde ("Girls Trip"), Ashley Thomas ("Top Boy"), Alison Pill ("Devs"), Shahadi Wright Joseph ("Us") i Ryan Kwanten ("Czysta krew"). Twórcami są Lena Waithe ("Master of None") i Little Marvin ("The Time Is Now").

Oni: Pakt – premiera 9 kwietnia na Prime Video

REKLAMA