Straciliście nadzieję na powrót "Sherlocka"? Benedict Cumberbatch sugeruje, że być może jest jeszcze szansa

Ostatnie odcinki "Sherlocka" oglądaliśmy w 2017 roku i od tego czasu fani wciąż pytają: co z 5. sezonem? Benedict Cumberbatch sugeruje w nowym wywiadzie, że powrót jest jeszcze możliwy.

"Sherlock" ostatnio gościł na naszych ekranach na początku 2017 roku. Zakończył się odcinkiem "Ostatnie wyzwanie", który może być postrzegany jako finał całego serialu. Ale niekoniecznie musi tak być, co przyznaje także odtwórca głównej roli, Benedict Cumberbatch.

Sherlock: Czy są jeszcze szanse na 5. sezon serialu?

Brytyjski aktor w rozmowie z serwisem Collider mówi, że powrót "Sherlocka" teoretycznie wciąż jest możliwy, choć raczej nie teraz. I być może nie w formie serialu, a filmu.

– Jestem najgorszą osobą, którą można o to pytać, bo oczywiście nigdy nie mówię "nigdy". Ale nie wiem. A jestem najgorszą osobą, którą można o to pytać, bo jestem dość zajęty w tym momencie, tak samo jak Martin [Freeman, serialowy Watson] i inni kluczowi gracze. Więc – kto wie? Może kiedyś, jeśli będzie odpowiedni scenariusz. I mówię "scenariusz", bo może to mógłby być raczej film niż serial? Kto wie? W każdym razie – nie teraz – tłumaczy Cumberbatch.

W 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią, która wiele zmieniła, jeśli chodzi o telewizyjne harmonogramy, na temat potencjalnego powrotu "Sherlocka" wypowiedział się Martin Freeman. On również podkreślał znaczenie scenariusza.

– Jeśli to będzie coś naprawdę wyjątkowego, coś naprawdę treściwego i interesującego, wtedy myślę, że bylibyśmy na to otwarci. "Sherlock" tak czy siak zawsze brzmi trochę jak wydarzenie. Robiliśmy po trzy odcinki. Choć to były długie odcinki. To były 90-minutowe odcinki, ale ilościowo odbiegały od standardów telewizyjnych. Normalnie robi się 10 czy osiem odcinków. (...) Nie moglibyśmy wrócić z czymś, co by było "całkiem dobre". To musiałoby być naprawdę, naprawdę wyjątkowe. To tego typu serial – powiedział aktor.

O przyszłości serialu w 2019 roku mówili także jego twórcy. Steven Moffat i Mark Gatiss zapewniali, że jeszcze nie pożegnali się z "Sherlockiem" i że byliby bardzo zdziwieni, gdyby nigdy do niego nie wrócili. Nie było jednak wtedy planu na ciąg dalszy, przeciwnie, panowie zajmowali się zupełnie innymi projektami.

Sherlock jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA