Czy "Line of Duty" dostanie zamówienie na 7. sezon? Twórca serialu przyznaje, że przyszłość jest niepewna

"Line of Duty" (Fot. BBC)

W czasach pandemii przedwczesny koniec może spotkać nawet bardzo popularny serial, jak np. "Peaky Blinders". Czy "Line of Duty" będzie mieć kolejny sezon? Odpowiada Jed Mercurio.

Wielka Brytania żyje nadchodzącym powrotem "Line of Duty", serialu, który na przestrzeni pięciu sezonów wyrósł na jeden z najpopularniejszych tytułów BBC. W niedzielę 21 marca na Wyspach startuje 6. sezon (na razie nie wiadomo, kiedy obejrzymy go w Polsce), a tymczasem zaczyna się już pojawiać pytanie, czy aby na pewno na tym się nie skończy.

Line of Duty: Czy będzie 7. sezon serialu BBC?

Twórca serialu Jed Mercurio przyznaje w rozmowie z Radio Times, że może być różnie. Sytuacja w całej branży jest obecnie niepewna.

– Jesteśmy w sytuacji, w której nie jest do końca jasne, że będzie 7. seria. Mamy nadzieję, że tak się stanie. Ale musimy planować, jak wyjść z COVID-a i mnóstwo innych rzeczy w związku z tym, że teraz te rzeczy w ogóle nie są gwarantowane – mówi showrunner.

Line of Duty sezon 7 czy będzie

"Line of Duty" (Fot. BBC)

Jak dodaje, rozmowy o tym, ile sezonów może trwać "Line of Duty", to nic nowego.

– Prawdopodobnie od 4. sezonu rozmawiamy z BBC o tym, ile realistycznie może trwać serial. Doświadczyłem już wyciągania wtyczki przez nadawców, kiedy my wciąż pracowaliśmy nad fabułą – zarówno "Bodies", jak i "Cardiac Arrest" zakończyły się przedwcześnie na BBC. Mogę tylko powiedzieć, że to dyskusje, które wciąż trwają. Wiele zależy od kluczowych twórców – mnie i głównych aktorów – i od tego, czy znajdziemy nowe historie do opowiedzenia w ramach tego uniwersum – mówi Mercurio.

Nie znaczy to, że powinniśmy spodziewać się przedwczesnego końca "Line of Duty". Mercurio przyznaje na koniec, że dotychczasowe rozmowy są "bardzo uspokajające", ekipa jest dobrej myśli i nikt nie zakłada, że trzeba już kończyć. To, czego wciąż brakuje, to formalne zamówienie na 7. sezon.

W Polsce Line of Duty jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA