4. sezon "Obsesji Eve" będzie finałowy. To jednak nie koniec – stacja zastanawia się nad różnymi spin-offami

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" dobiega końca. BBC America ogłosiła, że 4. sezon będzie ostatni, a jednocześnie niekoniecznie oznacza pożegnanie z uniwersum, w którym Eve uganiała się za Villanelle (i na odwrót).

"Obsesja Eve" zniknęła w czasie pandemii COVID-19 i niestety odnajdzie się już tylko na jeden sezon. BBC America ogłosiła, że 4. sezon to już koniec serialu. Ale jest też dobra wiadomość.

Obsesja Eve: 4. sezon finałowy, możliwe spin-offy

Koniec "Obsesji Eve" niekoniecznie oznacza pożegnanie z całym uniwersum. Na razie nie ma konkretów, ale BBC America i studio Sid Gentle Films Ltd., które produkuje serial, już pracują nad potencjalnymi pomysłami na spin-offy. Ich celem będzie rozszerzenie świata, gdzie brytyjska agentka o imieniu Eve (Sandra Oh) i urocza zabójczyni Villanelle (Jodie Comer) uprawiały ze sobą grę w kotka i myszkę.

Finałowy sezon "Obsesji Eve" ma składać się z ośmiu odcinków, do których zdjęcia rozpoczną się wczesnym latem. Serial znów zmieni główną scenarzystkę – będzie nią Laura Neal ("Sex Education"). Przypomnijmy, poprzednie sezony pisały Phoebe Waller-Bridge (sezon 1), Emerald Fennell (sezon 2) i Suzanne Heathcote (sezon 3).

Obsesja Eve sezon 4 kiedy

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Sandra Oh i Jodie Comer opublikowały oświadczenia, w których dziękują za "niezwykłą podróż" i "jedno z najlepszych doświadczeń życia", jakim była "Obsesja Eve". "Choć wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, to się jeszcze nie skończyło. Chcemy, żebyście nas zapamiętali!" – napisała serialowa Villanelle.

4. sezon "Obsesji Eve" na razie nie ma nawet przybliżonej daty premiery, ale prawdopodobnie będziemy na niego czekać do wiosny 2022 roku. To oznacza, że pomiędzy emisją 3. sezonu, która rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, a serią finałową miną mniej więcej dwa lata.

Obsesja Eve jest dostępna na HBO GO

REKLAMA