Tom Ellis omal nie zagrał jednej z głównych ról w serialu "Outlander". I nie, wcale nie chodzi o Jamiego Frasera

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Tom Ellis zdradził, że zanim został Lucyferem, brał udział w przesłuchaniach do serialu "Outlander". Ale nie miał na oku roli Jamiego Frasera, tylko inną ważną postać.

Zanim został Lucyferem, Tom Ellis zagrał wiele mniejszych i większych ról w brytyjskich serialach, w tym w "EastEnders", "Mirandzie" czy "The Fades". Był też tytułowym doktorkiem w skasowanym po jednym sezonie amerykańskim serialu "Rush". A w 2013 roku ubiegał się o jedną z głównych ról w "Outlander".

Outlander: Tom Ellis brał udział w przesłuchaniu

Rewelację tę zdradził sam zainteresowany w rozmowie z Samem Heughanem dla magazynu Square Mile, dodając, że chodziło o podwójną rolę Franka Randalla i Black Jacka, którą ostatecznie otrzymał Tobias Menzies.

– Zdradzę ci mały sekret. Brałem udział w przesłuchaniu do "Outlander". Nie do postaci Jamiego Frasera, tylko do roli, którą zagrał Tobias Menzies. Pamiętam, że czytałem scenariusz i myślałem: to jest naprawdę dobre – powiedział Tom Ellis.

Outlander Tom Ellis

"Outlander" (Fot. Starz)

Heughan odpowiedział, że nie wie, jak by się czuł, kręcąc z Ellisem scenę, w której Jack Randall gwałcił i torturował Jamiego. "To mogłoby być skomplikowane" – stwierdził Ellis.

– Właściwie to byłbyś genialny, bo Frank Randall to taka czarująca, kochana postać, a potem jest Black Jack – druga rola, którą byś zagrał – który jest po prostu brutalny. To świetna rola. Tobias, oczywiście, wykonuje niesamowitą robotę. Ale to byłoby inne – odpowiedział Heughan.

"Outlander" ostatnio dostał zamówienie na 7. sezon, a jednocześnie w Szkocji trwają zdjęcia do długo oczekiwanego 6. sezonu. Przed ekipą jeszcze ok. osiem miesięcy zdjęć, więc premiery nowych odcinków prawdopodobnie możemy spodziewać się dopiero na początku 2022 roku.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA