Na HBO GO wreszcie pojawi się 4. sezon "Fargo". A twórca serialu potwierdza, że powstanie też 5. sezon

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" nie zakończy się na 4. sezonie, który w kwietniu wreszcie obejrzymy w Polsce. Noah Hawley zapewnia, że ma w planach 5. sezon, tylko będziemy musieli na niego poczekać.

Dziś dzień dobrych wiadomości dla fanów śnieżnego świata "Fargo". Po pierwsze, w aplikacji HBO GO jest już/wreszcie potwierdzenie daty premiery 4. sezonu: 1 kwietnia. Tego dnia od razu będziecie mogli obejrzeć od razu wszystkie 11 odcinków. Po drugie, serial będzie mieć kontynuację, choć znów będziemy czekać.

Fargo: Będzie 5. sezon serialu, ale nie w tym roku

Nie ma co prawda oficjalnego zamówienia na 5. sezon "Fargo", ale informacja, że możemy się go spodziewać, pochodzi z pewnego źródła, bo od samego twórcy serialu, Noaha Hawleya. Showrunner zdradził ją podczas rozmowy z aktorem Andrew Birdem (czyli Thurmanem Smutnym, ojcem Ethelridy z 4. sezonu) na wirtualnym panelu na SXSW.

– To się wydarzy, ale nie jestem jeszcze w miejscu, kiedy to piszę. Ale zdecydowanie się cieszę na jakimś poziomie, że to zrobię. Muszę zebrać dziesięć godzin tego, co mam do powiedzenia, więc mam notes i zapisuję różne rzeczy. Dojdę do tego w przyszłym roku – powiedział Hawley.

Podczas panelu showrunner przyznał także, iż cieszy się, że stworzył całe uniwersum, rozciągające się na kryminalny światek Midwestu w latach 1950-2008 i że będzie mieć z czego czerpać w przyszłości.

serial Fargo sezon 5

"Fargo" (Fot. FX)

4. sezon "Fargo", który wkrótce dotrze do Polski, dzieje się w 1950 roku. W Kansas City w Missouri dwa syndykaty kryminalne – włoski i afroamerykański – osiągnęły niełatwy pokój. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę – tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili najstarszych synów. Pokój nie jest łatwy, ale przynosi zyski. A potem jeden z bossów idzie do szpitala na rutynową operację i umiera. I wszystko się zmienia.

Chris Rock wciela się w postać Loya Cannona, głowy jednej z rodzin mafijnych. W obsadzie znajdują się także Jack Huston, Jason Schwartzman, Ben Whishaw, Jessie Buckley, Salvatore Esposito, Andrew Bird , Jeremie Harris, Gaetano Brun, Anji White, Francesco Acquaroli, E'myri Crutchfield i Amber Midthunder.

Premiera 4. sezonu Fargo 1 kwietnia na HBO GO

REKLAMA