Jakie seriale warto obejrzeć w najbliższym tygodniu? "Klangor", "Ferajna z Baker Street" i inne premiery

"Klangor" (Fot. Canal+)

W tym tygodniu na Canal+ zabrzmi żurawi krzyk, czyli "Klangor". Inne serialowe premiery to m.in. netfliksowa "Ferajna z Baker Street" i "Invincible" na Amazon Prime Video.

Przed nami tydzień z "Klangorem", młodzieżową wersją opowieści o Sherlocku Holmesie i dorosłą kreskówką superbohaterską Roberta Kirkmana. Tymczasem Brytyjczycy będą oglądać nowe "Line of Duty", a za oceanem powróci "Geniusz".

Line of Duty (sezon 6) – 21 marca w Wielkiej Brytanii

"Line of Duty" powraca po raz szósty, niestety na razie tylko w Wielkiej Brytanii. Bohaterowie stawią czoła "najbardziej enigmatycznemu przeciwnikowi, z jakim AC-12 przyszło się zmierzyć": detektyw Joanne Davidson (Kelly Macdonald). To starsza oficer śledcza w nierozwiązanej sprawie morderstwa, której postępowanie wzbudza podejrzenia AC-12. Oprócz tego będą poszukiwania tajemniczego "H", pod którym to inicjałem ma kryć się więcej niż jeden skorumpowany policjant.

Geniusz: Aretha – 21 marca w USA

"Geniusz" National Geographic powraca w nowej odsłonie, z Cynthią Erivo w roli Arethy Franklin. W serialu usłyszymy "I Never Loved a Man (The Way I Love You)", "Chain of Fools", "Don’t Play That Song", "Since You’ve Been Gone", "Baby I Love You" i inne utwory Franklin, które wykona Erivo, laureatka nagrody Tony. W roli ojca Arethy zobaczymy Courtneya B. Vance'a, z kolei Malcolm Barrett zagra Teda White'a, jej pierwszego męża i menedżera.

Klangor (nowość) – 26 marca na Canal+

W piątek na Canal+ zadebiutuje "Klangor", nowy polski serial kryminalny. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się jego rodzina (Maja Ostaszewska w roli żony postaci Jakubika), pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Scenariusz serialu napisał Kacper Wysocki na podstawie pomysłu Tomasza Kamińskiego. Reżyserem jest Łukasz Kośmicki ("Dom zły", "Ukryta gra").

Invincible (nowość) – 26 marca na Prime Video

"Invincible" to animowany serial Amazon Prime Video, który stworzył Robert Kirkman na podstawie własnego komiksu. Bohaterem jest nastoletni Mark Grayson, którego ojciec jest najpotężniejszym superbohaterem na świecie. Tuż po 17. urodzinach chłopak zaczyna rozwijać własne moce i odkrywać, że dziedzictwo jego ojca nie jest tak heroiczne, jak myślał. Markowi podkłada głos Steven Yeun, a jego ojcu J.K. Simmons. W obsadzie są też m.in. Sandra Oh, Seth Rogen, Gillian Jacobs, Andrew Rannells, Zazie Beetz, Mark Hamill i Walton Goggins.

Ferajna z Baker Street (nowość) – 26 marca na Netfliksie

"Ferajna z Baker Street" to młodzieżowa wersja opowieści o Sherlocku Holmesie. Akcja dzieje się w wiktoriańskim Londynie i skupia się na grupce nastolatków, którzy pomagają "nikczemnemu doktorowi Watsonowi" i "jego tajemniczemu partnerowi biznesowemu, nieuchwytnemu Sherlockowi Holmesowi". Twórcą jest Tom Bidwell ("Wodnikowe Wzgórze"), a w obsadzie są Clarke Peters, Royce Pierreson, Henry Lloyd-Hughes, Thaddea Graham, Darci Shaw, Jojo Macari, Mckell David i Harrison Osterfield.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Rodzice (sezon 2) – premiera 23 marca na HBO GO, zwiastun tutaj

· Shtisel (sezon 3) – premiera 25 marca na Netfliksie, zwiastun tutaj

· The Mighty Ducks: Game Changers (nowość Disney+) – premiera 26 marca w USA, zwiastun tutaj

· Solar Opposites (sezon 2) – premiera 26 marca w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA