Siódemka aktorów dołącza do "Wiedźmina" w 2. sezonie. Wśród nich znany z "Outlander" Graham McTavish

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Netflix potwierdził krążące po serwisach fanowskich plotki na temat nowych osób w obsadzie "Wiedźmina". Na liście jest Adjoa Andoh z "Bridgertonów" i Graham McTavish z serialu "Outlander".

Na planie "Wiedźmina" w Wielkiej Brytanii wciąż jeszcze trwają zdjęcia do 2. sezonu. Netflix poinformował o siódemce nowych osób w obsadzie, przy czym w większości jest to tylko potwierdzenie krążących od miesięcy przecieków.

Wiedźmin sezon 2 – nowi aktorzy w obsadzie

Do serialu na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego dołączyli: Adjoa Andoh ("Bridgertonowie") jako Nenneke, Cassie Clare ("Nowy wspaniały świat) jako Filippa Eilhart, Liz Carr ("Devs") jako Fenn, Graham McTavish ("Outlander") jako Dijkstra, Kevin Doyle ("Downton Abbey") jako Ba'lian, Simon Callow ("Pokój z widokiem") jako Codringher oraz Chris Fulton ("Bridgertonowie") jako Rience.

Wcześniej ogłoszono, że w 2. sezonie "Wiedźmina" zagrają również: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Born jako Vereena, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen, Mecia Simson jako Francesca i Kim Bodnia jako Vesemir.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 2. sezonie "Wiedźmina" Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Zdjęcia do nowych odcinków wciąż trwają, premiery na Netfliksie prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się jesienią.

Wiedźmin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA