Rasistowskie koszmary w pełnym zwiastunie serialu "Oni: Pakt" – 1. serii antologii Amazona w stylu horroru

"Oni: Pakt" (Fot. Amazon Prime Video)

"Oni: Pakt" to nowy serial Amazona, który zabierze nas do kalifornijskiego odpowiednika Krainy Lovecrafta. Zobaczcie, jak czarnoskóra rodzina walczy z koszmarami z tego i tamtego świata.

Tej wiosny Amazon Prime Video pokaże pierwszą odsłonę antologii "Oni". Serialowy horror, który prawie trzy lata temu otrzymał zamówienie na dwa sezony, co sezon ma opowiadać inną historię. 1. sezon nosi tytuł "Oni: Pakt" ("Them: Covenant").

Oni: Pakt – zwiastun horroru Amazon Prime Video

Akcja tej serii będzie dziać się w latach 50. w czasie Wielkiej Migracji. Zobaczymy historię czarnoskórej rodziny, która przeprowadza się z Karoliny Północnej do "białej" dzielnicy Los Angeles. Ich nowy dom, położony w idyllicznej okolicy, staje się miejscem starcia sił zła – prawdziwych i nadprzyrodzonych – którego przedsmak możecie zobaczyć w zwiastunie. Podczas gdy w tle Diana Ross śpiewa "Home", my oglądamy kolejne wyzwania rodem z horroru, przed którymi stają bohaterowie.

Podobnie jak "Kraina Lovecrafta", "Oni: Pakt", zestawiając ze sobą koszmary realne i metaforyczne, opowie o rasizmie i podziałach w Ameryce po II wojnie światowej. Rodzinę Emorych czeka przeprawa zarówno z siłami nie z tego świata, jak i białymi sąsiadami, którzy zwyczajnie ich nie chcą na swoim idealnym przedmieściu.

W obsadzie serialu znajdują się Deborah Ayorinde ("Girls Trip"), Ashley Thomas ("Top Boy"), Alison Pill ("Devs"), Shahadi Wright Joseph ("Us") i Ryan Kwanten ("Czysta krew"). Twórcami są Lena Waithe ("Master of None") i Little Marvin ("The Time Is Now").

Oni: Pakt – premiera 9 kwietnia na Prime Video

REKLAMA