Netflix zapowiada "Rojst '97" z Magdaleną Różczką – zobaczcie zwiastun drugiej odsłony popularnego serialu

"Rojst '97" (Fot. Netflix)

"Rojst" powróci latem z nowymi odcinkami, których akcja będzie dziać się podczas powodzi stulecia w 1997 roku. Zobaczcie zwiastun i poznajcie nowych bohaterów.

Tego lata na Netfliksie powróci jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych, czyli "Rojst". W rolach głównych ponownie zobaczymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika, do których dołączą m.in. Magdalena Różczka ("1800 gramów", "Listy do M." 3 i 4) i Łukasz Simlat ("Boże Ciało", "Amok").

Rojst '97 – Netflix zapowiada nowy sezon serialu

Akcja "Rojstu '97" rozpoczyna się podczas powodzi stulecia, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście.

Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka), bezkompromisowa policjantka z Warszawy, oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

"Rojst '97" poza kryminalną intrygą ma być również opowieścią o latach 90. w Polsce jako czasie transformacji i odkupienia. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

Rojst '97 – premiera latem 2021 na Netfliksie

REKLAMA