Kwiecień w telewizji HBO – lista premier seriali i filmów. "Opowieść podręcznej", "Nierealne" i nie tylko

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

W kwietniu na HBO zobaczymy kilka atrakcyjnych nowości, w tym "Nierealne" i "Mare z Easttown". Z 4. sezonem powróci po dłuższej przerwie "Opowieść podręcznej".

Tradycyjnie czekamy do końca miesiąca na ogłoszenie premier platformy HBO GO, a tymczasem mamy listę filmów i seriali, które obejrzymy w kwietniu w telewizji HBO. Serialowe nowości to przedstawiona poniżej czwórka, a także 2. sezon "Batwoman" oraz dokumenty "Allen kontra Farrow" i "Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj". Wśród premier filmowych znajduje się cała trylogia "Władca Pierścieni".

Seriale w telewizji HBO – nowości w kwietniu 2021

"Nierealne" to nowy serial Jossa Whedona ("Buffy: Postrach wampirów"). Pod koniec XIX wieku w Londynie dochodzi do pewnego niewyjaśnionego zdarzenia, w wyniku którego część jego mieszkańców, w większości kobiety, zaczyna przejawiać nadprzyrodzone moce – od magicznych aż po takie dość przerażające. Wszyscy członkowie nowej, zepchniętej na margines społeczności są w śmiertelnym niebezpieczeństwie i nie ma znaczenia, jaki dar posiadają. Odważna wdowa Amalia True (Laura Donnelly) oraz błyskotliwa wynalazczyni Peanance Adair (Ann Skelly) postanawiają otoczyć opieką i chronić obdarzone niezwykłymi mocami "sieroty".

"My, dzieci z dworca Zoo" to adaptacja popularnej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F. Zobaczycie w niej historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania rodziców. Główną rolę gra Jana McKinnon, twórcami są Philipp Kadelbach ("SS-GB") i Annette Hess ("Ku'damm 56"). Serial już jest dostępny w całości na HBO GO.

"Mare z Easttown" to z kolei nowy miniserial HBO, skupiający się na postaci Mare Sheehan (Kate Winslet), policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, w czasie gdy rozpada się jej własne życie. Serial opowie o mrocznej stronie blisko ze sobą związanej społeczności i o tym, jak rodzina i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość. W jednej z głównych ról, jako profesora pisania kreatywnego, zobaczymy Guya Pearce'a, z którym Winslet grała w "Mildred Pierce". Twórcą jest Brad Ingelsby ("Droga powrotna"), a reżyserem – Craig Zobel ("Pozostawieni").

"Opowieść podręcznej" wraca z długo wyczekiwanym 4. sezonem, w którym zobaczymy June (Elisabeth Moss) w samym środku wojny, jako jedną z przywódczyń zbuntowanych kobiet z Gileadu. To pierwszy sezon, w którym "wolność zapuści korzenie" i koszmarne państwo zacznie już zmierzać ku upadkowi. Na ekran wrócą nasi dotychczasowi znajomi, a dołączy do nich Mckenna Grace ("Nawiedzony dom na wzgórzu") jako pani Keyes, nastoletnia żona znacznie starszego komendanta.

Telewizja HBO – filmy i seriale w kwietniu 2021

· Dzień, w którym zamarł sport (The Day Sports Stood Still) – premiera 1 kwietnia, HBO

· Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (Lord of the Rings: Fellowship of the Ring) – emisja 4 kwietnia, HBO

· Batwoman sezon 2 – premiera pierwszego odcinka 7 kwietnia, kolejne w środy, HBO3)

· Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj, odc. 1 (Knutby: I Blind Tro) – premiera pierwszego odcinka 8 kwietnia, kolejne w czwartki, HBO

· Władca Pierścieni: Dwie wieże (Lord of the Rings: Two Towers) – emisja 11 kwietnia, HBO

· Nierealne (The Nevers) – premiera pierwszego odcinka 12 kwietnia o 3:00 rano, powtórka tego samego dnia o 20:10, kolejne w poniedziałki, HBO

· My, dzieci z dworca Zoo (Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo) – premiera pierwszego odcinka 13 kwietnia, kolejne we wtorki, HBO)

· Allen kontra Farrow (Allen v. Farrow) – premiera pierwszego odcinka 15 kwietnia, kolejne w czwartki, HBO

· Coś się kończy, coś zaczyna (Endings, Beginnings) – premiera 17 kwietnia, HBO

· Władca Pierścieni: Powrót Króla (Lord of the Rings: The Return of the King) – emisja 18 kwietnia, HBO

· Mare z Easttown (Mare of Easttown) – premiera pierwszego odcinka 19 kwietnia o 4:00 rano, powtórka tego samego dnia o 21:10, kolejne w poniedziałki, HBO)

· Tylko sprawiedliwość (Just Mercy) – premiera 25 kwietnia, HBO

· Zamiana (Takeover) – premiera 29 kwietnia, HBO

· Na bruk (Atlas) – premiera 30 kwietnia, HBO

· Opowieść podręcznej sezon 4 (The Handmaid's Tale) – premiera pierwszego odcinka 30 kwietnia, kolejne w piątki, HBO)

REKLAMA