Te grafiki robią furorę w fandomie "Wiedźmina". Jak wyglądałby Mads Mikkelsen w roli Geralta z Rivii?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Jedni mówią, że Henry Cavill to urodzony wiedźmin, a inni do dziś kręcą nosem. A jak wyglądałby Mads Mikkelsen jako Geralt z Rivii? Zobaczcie fanowskie grafiki.

Mads Mikkelsen, znany w serialowym światku przede wszystkim z głównej roli w "Hannibalu", był jednym z najważniejszych kandydatów fanów książek Andrzeja Sapkowskiego do roli Geralta z Rivii. Jego nazwisko przewijało się na długo przed tym, jak ogłoszono, że główną rolę w "Wiedźminie" Netfliksa zagra Henry Cavill.

Wiedźmin – Mads Mikkelsen jako Geralt z Rivii

Dziś to fanowskie marzenie powraca w formie grafik, których autorem jest Wonki Cho. Zauważył je serwis ComicBook, po tym jak zdążyły zrobić dość dużą karierę na Reddicie. Co by było, gdyby Netflix postanowił iść w nieco innym kierunku z postacią Geralta? Sami zobaczcie:

Żeby było ciekawiej, w "Wiedźminie" zagrał Lars Mikkelsen, brat Madsa, znany wcześniej choćby z "Borgen", "Sherlocka" czy "House of Cards". Oglądaliśmy go w 1. sezonie serialu Netfliksa w roli Stregobora.

A jeśli chodzi o Henry'ego Cavilla, jego droga do roli Geralta wcale nie była taka prosta. Aktor od początku chciał zostać wiedźminem i sam się zgłosił do tej roli, zanim jeszcze ogłoszono castingi, co nie spodobało się showrunnerce serialu. Lauren S. Hissrich początkowo go odrzuciła, a jego naleganie, żeby dała mu kolejną szansę, uznała za irytujące. Zdanie zmieniła dopiero po przesłuchaniu ponad 200 kandydatów na Geralta, z których żaden nie spodobał jej się tak jak Cavill.

Wiedźmin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA