Netflix pokazał pełny zwiastun serialu "Cień i kość" – adaptacji popularnych książek fantasy

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Najważniejsza premiera kwietnia na Netfliksie to "Cień i kość", młodzieżowe fantasy na podstawie książek Leigh Bardugo. Zobaczcie pełny zwiastun nowego serialu.

23 kwietnia na Netfliksie pojawi się "Cień i kość", serial oparty na książkach fantasy z osadzonej w świecie jak z imperialnej Rosji trylogii "Grisza" Leigh Bardugo.

Cień i kość – pełny zwiastun serialu Netfliksa

Akcja serialu dzieje się w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów.

Dziewczyna stopniowo zaczyna zdawać sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

W obsadzie serialu są: Jessie Mei Li jako Alina Starkov, Archie Renaux jako Malyen Oretsev, Freddy Carter jako Kaz Brekker, Amita Suman jako Inej, Kit Young jako Jesper Fahey, Ben Barnes jako gen. Kirigan, Sujaya Dasgupta jako Zoya Nazyalensky, Danielle Galligan jako Nina Zenik, Daisy Head jako Genya Safin, Simon Sears jako Ivan, Calahan Skogman jako Matthias Helvar, Zoë Wanamaker jako Baghra, Kevin Eldon jako The Apparat, Julian Kostov jako Fedyor, Luke Pasqualino jako David, Jasmine Blackborow jako Marie i Gabrielle Brooks jako Nadia.

Scenarzystą i showrunnerem 8-odcinkowego serialu jest Eric Heisserer ("Bird Box"), a w ekipie producentów wykonawczych znajdują się Shawn Levy ("Stranger Things") i Leigh Bardugo.

Cień i kość – premiera 23 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA