Netflix ogłasza koniec zdjęć do 2. sezonu "Wiedźmina" i pokazuje kulisy produkcji. Kiedy będzie premiera?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

158 dni zdjęciowych, 15 lokalizacji i około 1200 członków ekipy. Nawet w czasie pandemii "Wiedźmin" ma rozmach. Netflix ogłosił koniec zdjęć do 2. sezonu i podał przybliżoną datę premiery.

"Wiedźmin" należy do grona seriali, które ucierpiały przez pandemię, ale 2. sezon już zmierza do szczęśliwego końca. Netflix oficjalnie ogłosił to, co od kilku dni wiadomo było nieoficjalnie: zdjęcia do nowej serii zostały zakończone w tym tygodniu. Potwierdzono też, że premiery możemy spodziewać się w 2021 roku.

Wiedźmin sezon 2 – to już oficjalnie koniec zdjęć

Jak poinformował Netflix, prace na planie zdjęciowym trwały 158 dni i odbywały się w 15 różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. Brało w nich udział 89 członków obsady i około 1200 członków ekipy, a w postprodukcji dojdzie do tego jeszcze "cała masa nowych potworów". Zobaczcie materiał zza kulis, w którym 2. sezon "Wiedźmina" zapowiada showrunnerka serialu Lauren Schmidt Hissrich.

2. sezon serialu będzie opierał się na "Krwi elfów", pierwszej z powieści Andrzeja Sapkowskiego z cyklu o wiedźminie. Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – dom swojego dzieciństwa w Kaer Morhen.

Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina w 2021 roku

REKLAMA