7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Lista najczęściej ściąganych seriali w 2012 roku. Niezła oglądalność powrotu "True Blood". "The Newsroom" wkrótce w Polsce. A poza tym "Sons of Anarchy", "American Horror Story", "Last Man Standing".

1. Jakie są najczęściej ściągane seriale? TorrentFreak przygotował listę najczęściej ściąganych seriali 2012 roku. Lista dotyczy tylko torrentów, a wygrywa ją oczywiście "Gra o tron". Na kolejnych miejscach "How I Met Your Mother", "The Big Bang Theory", "House", "Mad Men", "Modern Family", "Revenge", "Desperate Housewives", "Family Guy" i "Supernatural".

2. Dobra oglądalność premiery "True Blood" i finału "Mad Men". "Czysta krew" wróciła z 5. sezonem i wciąż jest chętnie oglądana. Premierę 5. sezonu widziało 5,2 mln Amerykanów, czyli 4% mniej niż premierę 4. serii (ale 3% więcej niż finał 4. serii). Świetny wynik zanotował finał 5. sezonu "Mad Men" - 2,7 mln widzów i 1,4 demo oznacza wzrost o 13% w porównaniu z finałem 4. serii. Jednocześnie był to najchętniej oglądany finał "Mad Men" w historii. Cały sezon średnio oglądało 2,6 mln osób, co też jest sporym wzrostem - o 15% - w porównaniu z sezonem poprzednim.

3. Gwiazdka Disneya w "Sons of Anarchy". W 5. sezonie "Synów Anarchii" zobaczymy znaną z "High School Musical" Ashley Tisdale. Zagra ona Emmę Jean, drogą i pożądaną dziewczynę do towarzystwa, która skomplikuje życie klubu przynajmniej w dwóch odcinkach. Serial powraca jesienią.

4. Joseph Fiennes negocjuje rolę w "American Horror Story". EW donosi, że rolę w 2. sezonie "American Horror Story" negocjuje gwiazda "Zakochanego Szekspira", Joseph Fiennes. Miałby on zagrać szefa instytucji dla psychicznie chorych kryminalistów, w której pracować będzie postać grana przez Jessicę Lange. Jednocześnie będzie on obiektem jej westchnień.

5. Przetasowania w "Last Man Standing". Sitcom z Timem Allenem w roli głównej opuszcza z "powodów kreatywnych" Alexandra Krosney, która gra najstarszą córkę głównego bohatera. Serial będzie szukał jej zastępczyni. "Last Man Standing" wymienia również showrunnera - od 2. sezonu będzie nim Tim Doyle ("Rules of Engagement"). Jego poprzednik, Kevin Abbott, odszedł do nowego serialu, "Malibu Country".

6. Plakat na 2. sezon "Necessary Roughness". To zdjęcie widzieliście już przy okazji tekstu Agnieszki o powrocie "Necessary Roughness", ale dla porządku prezentujemy: oto plakat na 2. sezon serialu stacji USA.


7. "The Newsroom" wkrótce w Polsce. Stacja HBO znów się postarała: już 25 czerwca, czyli dzień po amerykańskiej premierze, na platformach HBO GO i HBO OD dostępny będzie nowy serial Aarona Sorkina o świecie mediów, "The Newsroom". Od 16 lipca serial będzie można oglądać w telewizji, HBO oczywiście.