Kim Wexler musi umrzeć w 6. sezonie "Better Call Saul"? Bob Odenkirk sugeruje, że to nie takie oczywiste

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Fani "Better Call Saul" zakładali do tej pory, że skoro Kim Wexler nie jest obecna w "Breaking Bad", to znaczy, że pewnie już nie żyje. Czy faktycznie to jedyna opcja? Odpowiada Bob Odenkirk.

W Nowym Meksyku powstaje obecnie składający się z 13 odcinków 6. sezon "Better Call Saul", który zamknie historię przemiany Jimmy'ego McGilla (Bob Odenkirk) w Saula Goodmana. Dowiemy się też, jak zakończyła się cała historia barwnego prawnika, który po wydarzeniach z "Breaking Bad" przybrał kolejne nazwisko – Gene Takovic – i został menedżerem Cinnabon w Omaha.

Better Call Saul sezon 6 – czy Kim musi umrzeć?

Ale nie tylko losy Jimmy'ego zastanawiają fanów. Od dobrych paru sezonów – a już zwłaszcza po tym, co działo się w 5. sezonie – wszyscy martwią się o przyszłość Kim Wexler (Rhea Seehorn), najważniejszej kobiety w życiu Jimmy'ego. Czy fakt, że nie ma jej w ogóle w "Breaking Bad", musi oznaczać, że ona wtedy już nie żyje? Zdaniem Boba Odenkirka – niekoniecznie.

– Istnieje jakaś wersja życia, w której Kim i Jimmy pozostają małżeństwem i żyją jak Mary Matalin i  James Carville (śmiech). Kim byłaby prawniczką z supermocami w eleganckiej kancelarii, a on byłby kompletnym łajzą, ścigającym karetki po mieście. A wieczorem oboje wracają do domu, zdejmują przebrania i są dla siebie dobrzy.

Nie sądzę, że pójdziemy w tym kierunku, ale w prawdziwym życiu takie dziwne i pozornie sprzeczne związki potrafią być bardzo prawdziwe. Coś takiego może mieć miejsce. Pewnie łatwo jest pomyśleć, że Kim umiera albo że każdy, kogo nie widzimy, umiera. Ale wciąż jest bardzo dużo ludzi, którzy umierają w takich serialach – stawki są wysokie – mówi aktor w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Better Call Saul serial

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Teoria pt. "Kim musi umrzeć" nie jest jedyną, jaka krąży wśród fanów "Better Call Saul". Niektórzy mówią, że Kim wylądowała w więzieniu, inni, że posunęła się za daleko w konszachtach z kryminalistami i musiała skorzystać z usługi właściciela sklepu z odkurzaczami, czyli zniknąć z Albuquerque i rozpocząć nowe życie pod zmienionym nazwiskiem. Być może ona i Jimmy spotkają się w czarno-białej osi czasu, z Jimmym jako Gene'em. Niczego nie da się wykluczyć.

Co 6. sezon Better Call Saul zmieni w Breaking Bad?

Bob Odenkirk potwierdza też, że finałowy sezon "Better Call Saul zmieni sposób, w jaki postrzegamy wydarzenia z "Breaking Bad", nadając im nowych znaczeń.

– [Współtwórca "Better Call Saul"] Peter Gould powiedział mi, że kiedy skończy się "Better Call Saul", wszyscy zobaczą "Breaking Bad" w innym świetle. Nie wiem, co to znaczy. Nie mam żadnych dalszych szczegółów, poza tym, że on wie, co się dzieje przez cały ten sezon "Saula", a ja nie. Ale myślę, że nadchodzi wiele niesamowitych rzeczy, które w jakiś sposób będą komentować bądź informować o faktycznych zdarzeniach w "Breaking Bad" w zaskakujący sposób – mówi aktor.

Zdjęcia do finałowego sezonu "Better Call Saul" rozpoczęły się w marcu 2021 roku. Premiery możemy spodziewać się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Better Call Saul jest dostępne na Netfliksie

 

REKLAMA