Czy Maze z "Lucyfera" potrzebuje duszy? Twórca serialu sugeruje, że to nie do końca tak działa

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Od sezonu 5B "Lucyfera" Maze i fani serialu zastanawiają się nad jednym – czy demon ma duszę? Teraz temat rozwija twórca serialu, Joe Henderson. Co mówi?

Sezon 5B "Lucyfera" pozostawił fanów Maze (Lesley-Ann Brandt) z dylematem, czy demon ma duszę. Temat rozwija jeden z twórców serialu, Joe Henderson.

Lucyfer sezon 5B: Czy Maze potrzebuje duszy?

Showrunner produkcji nie daje jednak jednoznacznej odpowiedzi. Bardziej skłania się w kierunku tego, czy demon w ogóle potrzebuje duszy.

– O, podoba mi się to pytanie. To świetne pytanie, ponieważ odpowiedź brzmi: to jest ważne tylko wtedy, jeśli jest ważne dla niej. Prawda? – mówi w rozmowie z Word Baloon.

Według Hendersona wszyscy powinniśmy zadawać sobie takie pytania.

– Bo co tak naprawdę oznacza posiadanie duszy? Jak to wygląda? Jak to ciebie legitymizuje? W jaki sposób zewnętrzna rzecz legitymizuje rzecz wewnętrzną albo to, czego potrzebujesz? Oto jest pytanie – dodaje.

lucyfer sezon 5b czy maze ma duszę

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Przy okazji pojawia się zapytanie o relację Chloe (Lauren German) i Maze.

– Wiesz co, Chloe i Maze to dwójka osób, które cierpiały i szukały kogoś, kto wypełni pustkę. Myślę, że jedną z rzeczy, których chcieliśmy, była Maze, która zakochała się pierwszy raz i źle zinterpretowała tę intymność związaną z przyjaźnią jako coś innego. I co ważniejsze, próbowała ja zmienić w coś innego, kiedy czuła, że ta druga osoba się oddala – wyjaśnia.

Henderson dodaje także, że chętnie poświęciłby cały sezon Maze i Chloe, ponieważ stanowią wspaniały duet.

Lucyfer sezon 5B – premiera 28 maja na Netfliksie

REKLAMA