Ekipa "Glee" wspomina Nayę Riverę na gali GLAAD. "Była inspiracją dla Latynosek i kobiet z całego świata"

"Glee" (Fot. FOX)

W 10-lecie coming outu Santany Lopez w "Glee" ekipa serialu spotkała się wirtualnie na rozdaniu nagród GLAAD, żeby przypomnieć wkład Nayi Rivery w ruch LGBTQ+.

W nocy odbyło się kolejne rozdanie GLAAD, nagród, gdzie doceniane są filmy, seriale i inne programy, zawierające reprezentację LGBTQ+. Na tegorocznej liście zwycięzców (całą znajdziecie w TVLine) znalazły się "Star Trek: Discovery", "Schitt's Creek" i "Mogę cię zniszczyć".

Nagrody GLAAD: Ekipa Glee wspomina Nayę Riverę

Na gali poświęcono także cały segment na przypomnienie, jak wielkie znaczenie miało "Glee" i postać Santany Lopez, grana przez zmarłą w zeszłym roku Nayę Riverę. Niedawno obchodziliśmy 10-lecie coming outu Santany i jak mówi ekipa "Glee", przez tę dekadę zmieniło się naprawdę dużo – nie tylko w serialach.

W wydarzeniu wzięli udział Demi Lovato, Jacob Artist, Chris Colfer, Darren Criss, Jessalyn Gilsig, Dot Marie-Jones, Vanessa Lengies, Jane Lynch, Kevin McHale, Heather Morris, Matthew Morrison, Alex Newell, Lauren Potter, Amber Riley, Harry Shum Jr., Becca Tobin i Jenna Ushkowitz, którzy mówili, jaka jest siła takich seriali jak "Glee" – gdzie mniejszości mogą zobaczyć siebie – i takich postaci jak Santana.

Demi Lovato nazwała Nayę Riverę i jej postać inspiracją dla Latynosek i kobiet z całego świata. Jane Lynch, Jenna Ushkowitz i inni wspominali, jakim wydarzeniem były pierwsze występy Rivery w "Glee" i jak wszyscy byli nią zachwyceni, kiedy Santana zaczęła dostawać więcej tekstów w serialu. Ekipa dobrze też pamięta coming out Santany i reakcję jej babci, która złamała serce swojej wnuczce i widzom, wyrzucając ją z domu.

Krótkie oświadczenie przysłała Yolanda Previtire, matka Nayi Rivery, która wspominała, jak córka zadzwoniła, żeby powiedzieć, że jej postać w "Glee" będzie lesbijką. "Jak się z tym czujesz?" – zapytała ją wtedy matka. "Czuję się z tym świetnie!" – odpowiedziała Rivera.

– Nie wiedzieliśmy, że ona będzie miała wpływ na tak wiele osób w społeczności LGBTQ. Jej pragnieniem zawsze było stać się adwokatem tych, którzy nie mieli głosu. Nie sądzę, żeby zdawała sobie sprawę, jak ważna była dla tego świata. Jestem wdzięczna, że moja najstarsza córka pomogła zmienić to, jak widzimy siebie nawzajem – napisała Yolanda Previtire.

Glee jest dostępne na Netfliksie i Prime Video

REKLAMA