"Bridgertonowie" mogą zostawić nas z luką w fabule. Jak brak księcia wpłynie na 2. sezon serialu?

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Bridgertonów" nie zobaczymy Regé-Jean Page'a  w roli Simona Basseta. Możliwe jest jednak,że nie wszystko w jego wątku zostało do końca wyjaśnione.

Odkąd zostało ogłoszone, że Regé-Jean Page nie wróci w roli księcia Hastings w 2. sezonie głośnego serialu Netfliksa "Bridgertonowie", w sieci zawrzało. Twórcy uspokajali mówiąc, że wątek Simona od początku planowany był na jeden sezon.

Jest tylko jeden problem: jak zauważa serwis Screen Rant, widzowie nie otrzymali w 1. sezonie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księcia. Czy oznacza to, że w fabule pozostanie luka?

Bridgertonowie sezon 2: Co oznacza brak księcia?

Ważnym wątkiem 1. sezonu "Bridgertonów" była przeszłość księcia Hastings. Jego matka zmarła przy porodzie, zaś ojciec wyrzekł się syna, gdy okazało się, że ten się jąka. Chłopiec trafił wówczas pod opiekę Lady Danbury (Adjoa Andoh).

Zostało pokazane pożegnanie Simona z umierającym ojcem, podczas którego przyrzekł on, że linia Bassetów na nim wygaśnie. Jak jednak wiadomo, książę zmienił zdanie i razem z Daphne (Phoebe Dynevor) założył rodzinę.

bridgertonowie rege jean page odejście

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Większa część przeszłości ojca Simona pozostaje zagadką. 1. sezon "Bridgertonów" sugerował, że Lady Danbury szantażowała Lorda Hastings, jednak twórcy nie wyjaśnili, o co dokładnie chodziło. Rozwiązanie tej sprawy w przyszłości nie jest pewne, biorąc pod uwagę nieobecność postaci Simona w 2. sezonie. Być może wątek szantażu został wspomniany w celu rozwinięcia postaci Landy Danbury.

Pojawiła się także teoria, według której przeszłość Simona i sposób, w jaki był traktowany przez swojego ojca wpłynie na to, jak książę będzie zachowywać się w małżeństwie z Daphne. Sugeruje się, że pomimo optymistycznego zakończenia 1. sezonu, Simon może powtórzyć błędy ojca w relacji ze swoim dzieckiem.

Jak wiadomo, postać Daphne ma wystąpić w kilku odcinkach. W jaki sposób zostanie wytłumaczony brak księcia? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać. Zdjęcia do 2. sezonu już trwają, ale data premiery nie jest znana.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA