"Bridgertonowie" dostali zamówienie na 3. i 4. sezon. Netflix chce, żeby serial został z nami jeszcze długo

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Trzy sezony i koniec to norma w przypadku seriali na Netfliksie? Nie tym razem. Platforma właśnie ogłosiła, że "Bridgertonowie" będą mieli przynajmniej cztery sezony, a może i więcej.

"Bridgertonowie" pojawili się w święta Bożego Narodzenia na Netfliksie i w ciągu kilku tygodni stali się jednym z najchętniej oglądanych i najgłośniejszych seriali platformy. 2. sezon zamówiono błyskawicznie i w planach są kolejne.

Bridgertonowie dostali zamówienie na sezon 3 i 4

Jak właśnie ogłosił Netflix, kostiumowy serial Shondalandu na podstawie książek Julii Quinn dostał zamówienie 3. i 4. sezon.

– "Bridgertonowie" nas oczarowali. Ekipa twórców, kierowana przez Shondę [Rhimes], znała materiał i stworzyła piękny, emocjonalny, romantyczny dramat dla naszych użytkowników. Mają oni ekscytujące plany na przyszłość i uważamy, że publika dalej będzie mdleć przy tym serialu. Planujemy robić interesy z "Bridgertonami" jeszcze przez długi czas – powiedziała Bela Bajaria, wiceprezes ds. globalnej telewizji w Netfliksie.

Shonda Rhimes, producentka i pomysłodawczyni serialu, zaczęła od pochwalenia materiału źródłowego.

– Odkąd przeczytałam po raz pierwszy przepyszną serię Julii Quinn o Bridgertonach, wiedziałam, że to historie, które zachwycą widzów. Ale ewolucja tej adaptacji nie byłaby sukcesem bez znaczącego wkładu całej ekipy Shondalandu. To zamówienie na dwa sezony jest silnym wotum zaufania dla naszej pracy i czuję się niesamowicie wdzięczna, że mam partnerów tak kreatywnych i chętnych do współpracy, jak Netflix – powiedziała.

Informacja o zamówieniu kolejnych dwóch sezonów "Bridgertonów" pojawiła się niedługo po tym, jak okazało się, że Regé-Jean Page nie wróci do serialu. Aktor nie przyjął propozycji występów gościnnych w 2. sezonie, który, zgodnie z książkową sagą, będzie skupiał się na romansie Anthony'ego Bridgertona (Jonathan Bailey) z nową postacią – Kate Sharmą (Simone Ashley). W 2. sezonie powróci Phoebe Dynevor jako Daphne Bridgerton, ale już nie w roli pierwszoplanowej.

Zdjęcia do nowych odcinków "Bridgertonów" już trwają w Wielkiej Brytanii. Na razie nie znamy daty premiery 2. sezonu.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA