Amazon prezentuje zwiastun "Kolei podziemnej" – serialu Barry'ego Jenkinsa na podstawie znanej powieści

"Kolej podziemna" (Fot. Amazon Prime Video)

W maju Amazon znów nas zabierze do przerażająco rasistowskiej Ameryki. "Kolej podziemna" to serial reżysera "Moonlight" na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści.

14 maja na Amazon Prime Video zadebiutuje "Kolej podziemna", kolejna po horrorze "Oni" opowieść o rasizmie w Stanach Zjednoczonych.

Kolej podziemna – trailer serialu Barry'ego Jenkinsa

"Kolej podziemna" to limitowany serial Barry'ego Jenkinsa ("Moonlight"), oparty na nagrodzonej Pulitzerem powieści Colsona Whiteheada pod tym samym tytułem. Zobaczymy w nim historię Cory (debiutantka z RPA Thuso Mbedu), młodej niewolnicy, która ucieka z plantacji w Georgii za pomocą podziemnego szlaku. Przy czym w tym przypadku to nie metafora – Cora odkrywa, że istnieje prawdziwa kolej podziemna, z konduktorami, inżynierami itd., działającymi w tunelach pod ziemią.

W obsadzie "Kolei podziemnej" są jeszcze m.in. Chase W. Dillon ("Little America"), Aaron Pierre ("Krypton") i Joel Edgerton ("Królestwo zwierząt"), William Jackson Harper ("Dobre Miejsce"), Lily Rabe ("American Horror Story"), Peter De Jersey ("Broadchurch") i Damon Herriman ("Justified").

Barry Jenkins jest showrunnerem, scenarzystą i reżyserem całego serialu, który składa się z 10 odcinków.

Kolej podziemna – premiera 14 maja na Prime Video

REKLAMA