Jakie seriale warto obejrzeć w najbliższym tygodniu? "Mare z Easttown", "Cień i kość" i inne premiery

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Ten tydzień w serialach będzie należeć do "Mare z Easttown", mrocznego kryminału od HBO z Kate Winslet. Poza tym na liście premier jest m.in. "Cień i kość", młodzieżowe fantasy Netfliksa.

Już jutro na HBO debiutuje "Mare z Easttown", jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tej wiosny (nasza recenzja tutaj). Druga z dużych premier w Polsce to netfliksowe "Cień i kość", z kolei za oceanem startuje m.in. "Cruel Summer".

Mare z Easttown (nowość) – 19 kwietnia na HBO

Tydzień zacznie się od premiery "Mare z Easttown", miniserialu HBO skupiającego się na losach Mare Sheehan (Kate Winslet), policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, podczas gdy rozpada się jej własne życie. "Mare z Easttown" opowiada o mrocznej stronie blisko ze sobą związanej społeczności i o tym, jak rodzina i dawne tragedie mogą definiować teraźniejszość. W obsadzie są też m.in. Evan Peters, Jean Smart i Guy Pearce.

Cruel Summer (nowość Freeform) – 20 kwietnia w USA

"Cruel Summer" to młodzieżowy thriller stacji Freeform. Akcja dzieje się w trzy różne lata – 1993, 1994 i 1995 roku – w małym miasteczku w Teksasie, gdzie znika ładna i popularna licealistka Kate. W tym samym czasie inna nastolatka, Jeanette, z dziwnej dziewczyny przemienia się w najpopularniejszą w szkolę – a do 1995 roku w najbardziej znienawidzoną w całej Ameryce. Odcinki będą pokazywać na zmianę perspektywę obu głównych bohaterek. W obsadzie znajdują się Olivia Holt i Chiara Aurelia, a w ekipie producentów – Jessica Biel ("The Sinner").

Rutherford Falls (nowość Peacock) – 22 kwietnia w USA

"Rutherford Falls" to z kolei nowy sitcom Peacock. Ed Helms z "The Office" i komiczka Jana Schmieding zagrają dwójkę przyjaciół, którzy dosłownie znajdą się na rozdrożu, kiedy ich senne miasteczko w nieoczekiwany sposób zostanie zmuszone do pobudki. Serial tworzy Ed Helms, a także Michael Schur ("Parks and Recreation", "Brooklyn 9-9") i Sierra Teller Ornelas ("Brooklyn 9-9").

Cień i kość (nowość) – 23 kwietnia na Netfliksie

Na Netfliksie tymczasem pojawi się młodzieżowe fantasy "Cień i kość", oparte na osadzonej w świecie jak z imperialnej Rosji trylogii "Grisza" Leigh Bardugo. Akcja serialu dzieje się w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. W roli głównej występuje Jessie Mei Li, twórcą jest Eric Heisserer ("Bird Box").

A Black Lady Sketch Show (sezon 2) – 24 kwietnia na HBO

Na HBO w przyszły weekend powróci z 2. sezonem "A Black Lady Sketch Show". W nowych odcinkach gościnnie wystąpią: Issa Rae, Gabrielle Union, Jesse Williams, wokalista Miguel, Skai Jackson z Disney Channel, Laz Alonso, wokalista Omarion, Kim Wayans, Ayesha Curry, Lance Gross i Wunmi Mosaku.

REKLAMA