Damian Lewis napisał wspomnienie o Helen McCrory. Na planie "Peaky Blinders" specjalny klaps z Polly

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Kilka dni temu media obiegła informacja o śmierci znanej z "Peaky Blinders" Helen McCrory. Jej mąż Damian Lewis napisał piękne wspomnienie, a ekipa serialu BBC uhonorowała ją na planie.

Helen McCrory, znana ostatnio z roli Polly w "Peaky Blinders" zmarła w sobotę, przegrywając walkę z rakiem. O śmierci aktorki poinformował jej mąż, aktor Damian Lewis. W niedzielę w Sunday Times ukazał się osobisty list, w którym mąż zmarłej wspominał jej osobę oraz ostatnie chwile McCrory.

Damian Lewis wspomina swoją żonę Helen McCrory

"Odeszła, w taki sposób, w jaki żyła. Bez strachu" – rozpoczął Lewis.

Nigdy nie spotkałem nikogo, kto byłby w stanie tak bardzo cieszyć się życiem. Jej umiejętność bycia obecną w danej chwili i cieszenia się nią była inspirująca. Nie wyrażała zainteresowania autorefleksją. Wierzyła, że należy patrzeć na zewnątrz, nie do środka. Dlatego była w stanie kierować swoje światło na innych. (...)

Już za nią tęsknię. W ostatnich miesiącach święciła jaśniej niż najjaśniejsza gwiazda. W życiu też, musieliśmy wznieść się, żeby ją poznać. Ale jej największym i najwspanialszym aktem odwagi i hojności było to, jak "znormalizowała" swoją śmierć. Nie okazywała strachu, zgorzknienia, nie użalała się nad sobą, tylko nas uzbroiła w odwagę, żeby iść naprzód i nalegała, żeby nikt nie był smutny, bo ona jest szczęśliwa. Jestem przez nią oszołomiony. Była meteorem w naszym życiu – napisał.

Helen McCrory nie żyje peaky blinders

Helen McCrory w "Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Aktor zapewnił, że jego żony nawet przed śmiercią nie opuszczał humor.

Siedząc i pisząc to, słyszę Helen, jak krzyczy z łóżka: "Streszczaj się, Damian, w tym nie chodzi o ciebie!". Zaledwie kilka tygodni temu powiedziała do nas: "Chcę, żeby tatuś miał dziewczyny i żeby miał ich dużo, miłość nie jest zaborcza, wszyscy musicie znowu kochać. Ale wiesz, Damian, spróbuj przynajmniej przetrwać pogrzeb bez całowania kogoś" – miała powiedzieć Helen McCrory.

Helen McCrory – na zawsze częścią rodziny Peaky Blinders

Na oficjalnym profilu "Peaky Blinders" pojawiło się zdjęcie z klapsem filmowym, dedykowanym zmarłej aktorce. "Na zawsze część rodziny Peaky Blinders". Wspomnieniem o Helen podzielił się także Cillian Murphy, serialowy Tommy Shelby.

Mam złamane serce, tracąc tak drogą mi przyjaciółkę. Helen była piękną, opiekuńczą, zabawną i współczującą istotą. Była także utalentowaną aktorką – nieustraszoną i wspaniałą – wypowiedział się Murphy.

Obecnie trwają zdjęcia do 6. sezonu "Peaky Blinders". Nie wiadomo, jak twórcy poprowadzą losy serialowej Polly. Data premiery nie jest znana.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA