Co z dalszym współdzieleniem kont na Netfliksie? Szef platformy sugeruje, że radykalnych zmian nie będzie

Fot. Netflix

Netflix szykował się do walki z współdzieleniem kont, jednak wszystko wskazuje na to, że serwis nie zrzuci na użytkowników radykalnych zmian. Co to oznacza dla widzów?

W zeszłym miesiącu ukazała się informacja na temat testów nowej funkcji serwisu Netflix. Jeżeli logowanie na Netfliksa będzie z innej lokalizacji niż zwykle, użytkownicy zobaczą komunikat, że wymagana jest autoryzacja z telefonu osoby, do której należy konto. Dodatkowo pojawi się wiadomość, że jeżeli nie mieszkamy z właścicielem konta, musimy założyć własny profil.

Czy Netflix dalej pozwoli na współdzielenie kont?

Jak podaje serwis Deadline, podczas konferencji na temat osiągnięć finansowych platformy w pierwszym kwartale, głos na temat nowych funkcji zabrał CEO Netfliksa, Reed Hastings.

– Testujemy wiele funkcji, ale nigdy nie wypuścilibyśmy czegoś, co byłoby odczuwane jak "dokręcanie śruby". Konsumenci muszą mieć poczucie, że dana funkcja ma sens, że to rozumieją. Musimy dograć wszystko ze sposobem, w jaki użytkownicy o tym myślą – powiedział Hastings.

netflix współdzielenie kont

"Jeszcze nigdy..." (Fot. Netflix)

Do dyskusji włączył się także dyrektor ds. produkcji, Greg Peters, dodając, że firma już od dłuższego czasu monitoruje udostępnianie treści, co ma przełożyć się na jakość usługi. Platforma pragnie stworzyć ofertę pakietów, cen i dostępności, biorąc pod uwagę szeroką gamę sytuacji społeczno-ekonomicznych na świecie.

– Naszym celem jest upewnienie się, że osoby korzystające z Netfliksa, które mają dostęp do konta, są do tego upoważnione. Widzimy różne zachowania ludzi dotyczące serwisu, one różnią się w poszczególnych krajach – dodał Peters.

Netflix poniżej oczekiwań w pierwszym kwartale

Netflix musiał przyznać się do porażki: nie udało się spełnić oczekiwań na pierwszy kwartał 2021 roku. Serwis uzyskał 4 mln nowych klientów – o 2 mln mniej niż było to przewidywane. Analitycy i inwestorzy z Wall Street zastanawiają się, ile firma może zyskać, wymagając od każdego posiadania własnego konta. Jason Bazinet, analityk bankowy z CitiBanku oszacował, że platforma traci blisko 6 mld dolarów rocznie, nie ograniczając praktyki współdzielenia kont.

Na razie nie wiadomo, czy serwis zdecyduje się na ograniczenie współdzielenia kont. Biorąc pod uwagę straty finansowe platformy, możliwe jest jednak, że za jakiś czas nie będzie można dzielić się hasłem, a testowana funkcja zostanie wprowadzona na stałe.

REKLAMA