Czy "Cień i kość" powróci z 2. sezonem? Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Twórca mówi, jakie ma plany

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

"Cień i kość" ledwie co zadebiutowało na Netfliksie, a twórcy już zapowiadają wielkie plany dotyczące kontynuacji produkcji. Co na ten temat mówi showrunner produkcji, Eric Heisserer?

"Cień i kość" to adaptacja trylogii Leigh Bardugo, opowiadającej historię Aliny Starkov (Jessie Mai-Lee), która odkrywa w sobie niezwykły dar, mogący odmienić losy pogrążonego w wojnie kraju. Akcja została połączona z wydarzeniami z dylogii "Szóstka wron", rozgrywającej się w tym samym uniwersum. W produkcji wystąpili także m.in. Ben Barnes w roli Zmrocza oraz Freddy Carter jako Kaz Brekker.

Cień i kość: Czy będzie sezon 2? Co się wydarzy?  

Showrunner serialu, Eric Heisserer, i Leigh Bardugo, w rozmowie z portalem CBR wypowiedzieli się na temat cliffhangera, który pozostawił w szoku widzów, a także wielkich planów dotyczących kontynuacji produkcji. 2. sezon nie został oficjalnie zamówiony, jednak wiele wskazuje na to, że jest to jedynie kwestia czasu.

– Mamy plany! Nie od nas zależy, czy uda nam się je zrealizować, ale mamy wiele planów i książek, otwierających przed nami mnóstwo dróg. Jak wiedzą moi czytelnicy, uwielbiam dobry cliffhanger. Chcę, żebyście byli zadowoleni na końcu historii, ale desperacko pragnęli więcej, dlatego sądzę, że Ericowi nieźle się to udało – powiedziała Leigh Bardugo.

A Eric Heisserer dodał ze śmiechem, że właśnie w ten sposób chciał powiedzieć: "Tylko spróbuj nie dać mi kolejnego sezonu, Netfliksie!".

cień i kość sezon 2 czy będzie co się wydarzy

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Wiele wątków znanych fanom książek nie zostało poruszonych. W wywiadzie dla portalu Collider, Eric Heisserer zdradził, które z nich chciałby wprowadzić w potencjalnym 2. sezonie. Wypowiedź zaczął od odniesienia się do tajemniczych stworów, które wyłoniły się z Fałdy za Zmroczem.

– W książkach te stwory nazywają się Nieszwoje, co z ravkańskiego oznacza "nic" i byłyby zdecydowanie większym przeciwnikiem dla Aliny, Mala i każdego, kto wpadnie na Kirigana, gdybyśmy mieli przywilej otrzymania 2. sezonu, ponieważ mogą one poruszać się w świetle dnia. Myślę, że w głębi duszy Alina wie, że nawet mając wzmacniacz z poroża Jelenia, może nie być w stanie przywołać wystarczającej ilości światła, by zniszczyć Fałdę. Będziemy musieli zbadać, jakie opcje są dla niej dostępne w 2. sezonie – wypowiedział się Heisserer.

cień i kość sezon 2 czy będzie co się wydarzy

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Cień i kość sezon 2: Pojawią się nowi bohaterowie

Jeśli chodzi o nowych bohaterów, twórca wyznał, że chciałby wprowadzić postać Wylana, który występuje w dylogii "Szóstka wron" i stanowił część grupy z Ketterdamu.

– Chciałabym porozmawiać o tym, co z "Szóstki wron" możemy zobaczyć w 2. sezonie. Mogę zdradzić, że na sto procent będzie wątek Wylana. Na pewno chcielibyśmy go przedstawić i spędzić trochę więcej czasu w Ketterdamie. W 1. sezonie musieliśmy odciągnąć nasze wrony od miasta, rzucić je za Fałdę i jeszcze dalej w związku z misją. Myślę, że przynajmniej część 2. sezonu powinna być "meczem na podwórku gospodarzy" – stwierdził showrunner.

Leigh Bardugo chciałaby zobaczyć rozwinięcie wątku Niny i Matthiasa. Dodała również, kogo ze swoich bohaterów marzy o ujrzeniu w serialowej adaptacji.

– Dla mnie najważniejszym jest, by pojawiła się postać Sturmhonda. Chcę zobaczyć Wylana, który jako jedyny z szóstki nie pojawił się w 1. sezonie. Bardzo chciałabym ujrzeć Tolię i Tamar. Problem z powoływaniem twoich postaci do życia polega na tym, że czyni cię to bardzo chciwym i zaczynasz ekscytować się tym, kogo moglibyśmy znaleźć do odegrania tak trudnych roli. Jest tyle historii – powiedziała Bardugo.

cień i kość sezon 2 czy będzie co się wydarzy

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

2. sezon produkcji nie został oficjalnie zamówiony, jednak błyskawiczna popularność serialu wskazuje, że już niedługo Netflix ogłosi decyzję dotyczącą kontynuacji. W międzyczasie, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją 1. sezonu "Cienia i kości".

Serial Cień i kość jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA