HBO prezentuje zdjęcia obsady "House of the Dragon". Produkcja prequela "Gry o tron" oficjalnie wystartowała

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Matt Smith, Paddy Considine, Olivia Cooke i reszta obsady "House of the Dragon" spotkali się już na czytaniu scenariusza. To oficjalny start produkcji prequela "Gry o tron" – zobaczcie zdjęcia.

Podczas gdy fani wypatrzyli ostatnio przygotowania do produkcji "House of the Dragon" na planie zdjęciowym w Kornwalii, HBO poinformowało oficjalnie o starcie produkcji. Na Twitterze wylądowała seria zdjęć obsady czytającej scenariusz – wspólnie, ale z zachowaniem zasady dystansu społecznego.

House of the Dragon: Obsada spin-offu Gry o tron

"House of the Dragon" to prequel "Gry o tron", którego bohaterami będą przodkowie Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy czasy początków upadku smoczego rodu Targaryenów. Akcja ma dziać się ok. 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

https://twitter.com/HouseofDragon/status/1386727680293412864

W głównej obsadzie znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla Otto Hightowera (Rhys Ifans, "Stacja Berlin"), oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa. Steve Toussaint ("Bo to grzech") zagra z kolei Lorda Corlysa Velaryona, legendarnego marynarza pochodzącego z valyriańskiego roku, który ma największą flotę świata.

Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). Premiera 10-odcinkowego 1. sezonu planowana jest na rok 2022.

Premiera House of the Dragon w 2022 roku w HBO

REKLAMA