Problem z castingiem księcia Andrzeja w "The Crown"? "Gwiazdy nie ustawiają się w kolejce, by go zagrać"

"The Crown" (Fot. Netflix)

Trwają wstępne prace nad 5. sezonem "The Crown". Tymczasem w sieci pojawiły się plotki dotyczące problemów twórców z castingiem księcia Andrzeja. Jak twórcy skomentowali doniesienia?

"The Crown" to brytyjska produkcja opowiadająca historię angielskiej rodziny królewskiej. Serial doczekał się czterech sezonów, obecnie trwają prace nad kolejną serią. Wiadomo już, że Elizabeth Debicki zastąpi Emmę Corrin w roli Diany, obsadzono też na nowo inne role. Pojawiły się jednak spekulacje, że produkcja ma problem z castingiem księcia Andrzeja, którego w 4. sezonie grał Tom Byrne.

The Crown sezon 5: Nikt nie chce grać księcia Andrzeja?

Według brytyjskiego tabloidu "The Sun", producenci z Left Bank Pictures, odpowiedzialni za castingi w "The Crown", umieścili informację o poszukiwaniach aktora do roli księcia Andrzeja na stronie castingowej Spotlight. "Gwiazdy nie ustawiają się w kolejce, by go zagrać" – zacytowała gazeta anonimowe źródło.

Za przyczynę trudności wskazuje się kontrowersje dotyczące księcia i jego powiązania z nieżyjącym już przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Efektem skandalu była rezygnacja księcia Andrzeja z pełnienia obowiązków publicznych.

the crown sezon 5 książę andrzej

"The Crown" (Fot. Netflix)

Przedstawicielka produkcji zaprzeczyła plotkom, tłumacząc, że nie ma żadnych problemów z castingiem, a wszystko, co się dzieje, to naturalny proces doboru aktorów.

– Nie ma żadnego problemu z obsadzeniem jakiejkolwiek roli w 5. sezonie "The Crown", a reklamowanie produkcji w Spotlight jest normalną praktyką – skomentowała rzeczniczka "The Crown" w Deadline.

Zdjęcia do 5. sezonu "The Crown" mają ruszyć w czerwcu. Ogłoszono już nazwiska aktorów, których zobaczymy po kolejnym przeskoku czasowym. Do produkcji dołączyli Elizabeth Debicki (księżna Diana), Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Jonathan Pryce (książę Filip) i Imelda Staunton, która zastąpi Olivię Coleman w roli królowej Elżbiety II.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA