Co u Aliny i Mala w 2. sezonie "Cienia i kości"? Twórca obiecuje przyszłość pełną pocałunków

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Alina i Mal nie mieli romantycznych scen, jednak twórca "Cienia i Kości" przekonuje, że ma mnóstwo pomysłów na rozwinięcie miłosnych wątków w 2. sezonie. Czego możemy się spodziewać?

"Cień i kość" to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier Netfliksa ostatnich tygodni. Twórcy są pełni pomysłów dotyczących kontynuacji, zwłaszcza, że wiele wątków czeka na swoje rozwinięcie – mowa również o tych romantycznych.

Cień i kość sezon 2: Twórca o romansie Aliny i Mala

"Cień i kość" ukazał głęboką więź pomiędzy Aliną (Jessie Mei-Li) oraz Malem (Archie Renaux). W książkowym pierwowzorze pomiędzy przyjaciółmi dochodzi do pocałunku, jednak widzowie nie zobaczyli go w ekranizacji. Zostało jednak wyraźnie zasugerowane, że możemy oczekiwać pogłębienia relacji bohaterów. 2. sezon serialu jeszcze nie jest zamówiony, jednak w wywiadzie dla TVLine showrunner Eric Heisserer otwarcie mówi o planach dotyczących wątku Aliny i Mala.

– Zdecydowanie były momenty, w których pocałunek byłby uzasadniony. Powiem ogólnikowo i bez wskazywania palcem – toczyłem bitwy dotyczące serialu. Niektóre wygrałem, inne przegrałem. Ale wierzę, że w ich przyszłości jest miejsce na wiele pocałunków, jeśli będzie okazja, by to pokazać – powiedział Heisserer.

cień i kość sezon 2 alina mal romans

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Cień i kość: Różnice między serialem a książkami

Fani "Szóstki wron" czekają również na rozwinięcie wątków Kaza (Freddy Carter), Inej (Amita Suman) i Jespera (Kit Young). W książkach relacje bohaterów nie były tak spójne (dużą część relacji Kaza i Jespera cechowała wzajemna nieufność), jednak twórca zapewnia, że wszystkie zmiany mają swój cel.

– [Jest to na tyle spójne, że] dochodzimy do momentu, w którym zrozumiecie, co to znaczy, jakie znaczenie będzie mieć np. poznanie Wylana przez Jespera, jak to odmieni jego życie i na odwrót. Zrozumiecie jak przyciąganie i odpychanie się Kaza i Inej sprawia, że ich relacje stają się bardziej i bardziej napięte, a oni są związani własnymi traumami – skomentował showrunner.

Plany twórców zakładają pojawienie się ostatniego z szóstki Wylana van Eacka (członka grupy wron) oraz Nikołaja, ravkańskiego księcia, a także ukazanie kolejnych ruchów generała Kirigana (Ben Barnes). Na razie nie zostały jednak podane żadne oficjalne informacje na temat kontynuacji serialu.

Cień i kość jest dostępne na Netfliksie

 

REKLAMA