5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Shonda Rhimes krytykuje "Bunheads". Kolejna postać z 2. sezonu "American Horror Story" obsadzona. "Once Upon a Time" i 2. sezon "The Killing" wkrótce w Polsce. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Britne Oldford w "American Horror Story". Znana ze "Skins" Britne Oldford dołączy do obsady 2. sezonu "American Horror Story". Aktorka zagra Almę, jedną z pacjentek zakładu dla psychicznie chorych kryminalistów, prowadzonego przez Jessicę Lange. Obsada właściwie już jest skompletowana. Ryan Murphy zapowiada, że znani z 1. sezonu aktorzy, którzy teraz powrócą, zagrają przeciwieństwa postaci, które grali rok wcześniej.

2. Shonda Rhimes narzeka na "Bunheads". Twórczyni "Chirurgów" jest zdziwiona, że w ostatnich serialach o dziewczynach nie ma czarnych dziewczyn. Najpierw podpadł jej serial "Girls", a teraz "Bunheads". "Nie mogliście wybrać przynajmniej JEDNEJ kolorowej tancerki, żebym czuła się w porządku, kiedy moje dziecko ogląda ten serial? ANI JEDNEJ?" - zapytała Shonda na Twitterze ABC Family (podkreślenia Shondy, nie nasze). Twórczyni "Chirurgów" uważa, że lepiej ogląda się seriale, w których są dziewczyny różnych ras, mające różne figury.

3. Jeanne Tripplehorn w stałej obsadzie "Criminal Minds". Jeanne Tripplehorn dołączy do stałej obsady "Kryminalnych umysłów". Na razie ma kontrakt na rok, z opcją przedłużenia na kolejny rok. Tripplehorn zagra nowego kryminologa i zastąpi tym samym Paget Brewster, która pożegnała się z serialem. Pojawi się już w premierowym odcinku nowej 8. sezonu.

4. Kevin Spacey na zdjęciu z serialu "House of Cards". Platforma Netflix zamówiła dwa 13-odcinkowe sezony serialu "House of Cards". Serial traktować ma o polityce najwyższego szczebla. Jego twórcą i reżyserem będzie David Fincher ("The Social Network"), scenariusz adaptuje Beau Willimon ("Idy marcowe"), a w obsadzie są Kevin Spacey, Robin Wright, Kristen Connolly, Kate Mara, Corey Stoll, Jayne Atkinson. Główną rolę, bezwzględnego senatora, który szykuje spisek, mający na celu obalenie prezydenta USA, zagra Spacey. Serial "House of Cards" opierać się ma na książce Michaela Dobba i na brytyjskim miniserialu z 1990 roku. Serwis EW opublikował jakiś czas temu pierwsze zdjęcie.

5. Co w polskim FOX-ie w wakacje? Kilka znakomitych premier ma dla Was FOX w lipcu. Od 8 lipca w każdą niedzielę od godz. 20:00 FOX HD będzie emitować odcinki premierowego w Polsce serialu "Dawno, dawno temu" (czyli "Once Upon a Time"). We wtorek 10 lipca o godz. 22:00 odbędzie się premiera 4. sezonu "Synów Anarchii". Z kolei we środę 11 lipca o godz 21:00 ruszy "Wilfred" (również po dwa odcinki naraz). W stacji FOX Life 4 lipca o godz. 22:00 będzie miała miejsce premiera 2. sezonu "Dochodzenia" ("The Killing"), a 30 lipca ruszy 4. sezon "90210".

REKLAMA