Czy będzie 2. sezon "Gambitu królowej"? Anya Taylor-Joy mówi, że głupio byłoby to wykluczać

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Czy będzie 2. sezon "Gambitu królowej"? Odtwórczyni głównej roli, Anya Taylor-Joy mówi, że blisko jej do stwierdzenia, by nigdy nie mówić nigdy. Jaką wizję przyszłości Beth ma aktorka?

Miniserial Netfliksa "Gambit królowej" zyskał ogromną popularność, przynosząc twórcom, jak i odtwórczyni roli Beth Harmon, Anyi Taylor-Joy, liczne nagrody na gali SAG Awards, a wcześniej podczas rozdania Złotych Globów.

Gambit królowej sezon 2 – Anya Taylor-Joy o wizji przyszłości Beth

W wywiadzie dla majowego wydania "Elle" Anya Taylor-Joy ponownie wypowiedziała się na temat możliwości 2. sezonu "Gambitu królowej". Tak jak w listopadzie, aktorka podkreśliła, że w show-biznesie nigdy nic nie jest pewne.

– To byłoby głupie z mojej strony, powiedzieć, że nigdy nie będzie 2. sezonu, po czym nagle będę mieć 40 lat, a Scott [Frank, twórca serialu] zapyta, co sądzę o powrocie – powiedziała aktorka.

Gambit królowej sezon 2 czy będzie

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Jak mogłyby wyglądać dalsze losy Beth Harmon? Odtwórczyni głównej roli ma wizję tego, co mogłoby czekać Beth w przyszłości.

– Mam nadzieję, że zacznie robić rzeczy, które będą po prostu sprawiać jej przyjemność. Chciałabym, by spędziła trochę czasu z Bennym w Rosji, gdzie byliby po prostu dwójką snobistycznych intelektualistów oraz by miała fazę na Bowiego – powiedziała Taylor-Joy.

Powrót serialu nie byłby jednak taki prosty – materiał źródłowy został wyczerpany, więc showrunner serialu Scott Frank musiałby wymyślić kontynuację od zera. Dodatkowo Anya Taylor-Joy zajęta jest teraz wieloma projektami, m.in. prequelem "Mad Max: Fury Road".

Gambit królowej jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA