Maya Hawke o kręceniu 4. sezonu "Stranger Things" w czasie pandemii. Aktorka przyznaje, że była przerażona

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Produkcja 4. sezonu "Stranger Things" znacznie wydłuża się przez pandemię. Maya Hawke, czyli serialowa Robin, przyznała, że dla niej praca w tych czasach była naprawdę trudna.

"Stranger Things" to jedna z najpopularniejszych produkcji od Netfliksa. Fani czekają na 4. sezon, którego produkcja znacznie wydłużyła się z powodu pandemii. Jak kręcenie w takich czasach ocenia Maya Hawke, czyli serialowa Robin?

Stranger Things: Maya Hawke o kręceniu 4. sezonu

W wywiadzie dla Hollywood Reporter Maya Hawke wyznała, że proces nagrywania zdjęć był dla niej stresujący i naprawdę przerażający. Pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności, praca wciąż wydawała się jej ryzykowna.

– Chodziłam i stałam pod punktami szczepień, mając nadzieję, że to właśnie tam znajdą się jakieś niewykorzystane dawki. W końcu się znalazła. Przyjęłam szczepionkę jakiś miesiąc temu i dopiero wtedy poczułam się komfortowo. Wszyscy pracowali naprawdę ciężko, by było bezpiecznie, nosi maski, chronili się nawzajem, poddawali się kwarantannie. I wszystko świetnie, ale to praca, w której jest się bardzo wystawionym – powiedziała Hawke.

stranger things sezon 4

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Aktorka mówi, że nie czuła się komfortowo, ponieważ jako aktorka jest jedną z osób, które muszą zdejmować maski na planie, żeby móc wystąpić przed kamerą.

– Musisz płakać, krzyczeć, pluć i nieważne, czy chcesz, nie możesz nosić maski w trakcie. Nie możesz nosić maski przed kamerą, opowiadając historię o latach 80. Więc bardzo się bałam (...) – ale nie o siebie, tylko o innych Po prostu bałam się być na planie, kręcić scenę z wrzeszczeniem, w której mogłyby latać fragmenty mojej śliny. Gdybym przez przypadek wzięła złą rzecz z półki w supermarkecie i zaraziłabym się, bałabym się, że kogoś zabiję. Po prostu się tego bałam. Wciąż nie ma pewności, czy nie możesz przekazać komuś COVID-a, po tym jak się zaszczepisz, więc nadal dość intensywnie przestrzegam zasad kwarantanny. Ale ten głos w mojej głowie osłabł, odkąd zostałam zaszczepiona – przyznała.

Co czeka Robin w nadchodzącym sezonie? Twórcy nie chcą nic zdradzać, jednak fani wymyślają coraz to nowe teorie w oczekiwaniu na nowe odcinki. Czy któraś z nich się sprawdzi? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać. Z powodu ciągłych zmian w harmonogramach i braku możliwości przewidzenia czegokolwiek, prawdopodobne jest, że nowy sezon zobaczymy najwcześniej w 2022 roku.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie 

REKLAMA